Ana SayfaTürkiyeEtyen Mahçupyan: Ahlaklı olan ahlaksızlıkları görüyor ve bundan rahatsız. Bu tepki muhafazakarları...

Etyen Mahçupyan: Ahlaklı olan ahlaksızlıkları görüyor ve bundan rahatsız. Bu tepki muhafazakarları değiştirecek

KARAR TV'de Mustafa Karaalioğlu ve Taha Akyol'un sorularını yanıtlayan Etyen Mahcupyan, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu

KARAR TV’de Mustafa Karaalioğlu ve Taha Akyol’un konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Etyen Mahçupyan, gündeme dair çarpıcı yorumlarda bulundu.

Etyen Mahçupyan, İYİ Parti’deki FETÖ tartışmasını yorumlarken, partinin siyasi denklemin tam merkezinde olduğuna dikkat çekti ve Meral Akşenir’in yönetimdeki değişiklikleri buna göre yaptığına işaret etti. 

Taha Akyol ise şehirleşme ile gelen değişim ve yeni taleplerin İYİ Parti’de karşılık bulduğunu, yüzde 10 barajını geçerek MHP’ye alternatif olmasının önemli bulduğunu söyledi. Akyol, iktidar blokunun İYİ Parti’yi yanına çekme girişimlerinin de karşılıksız kaldığına dikkat çekti. 

Türkiye’nin liyakat sorunu

Taha Akyol:

Denizli Valisi gibi, Nevzat Tandoğan örnekleri çıkmaya başladı.

Etyen Mahçupyan:

ABD’de de kalitesizler var. Ancak sistem kalitesizlerin belirleyici olmasına izin vermiyor. Bizde hiyerarşik yapı kapı açıyor. Bizde kaliteliler benim gibi Datça’ya yerleşiyor Bu sistemde iyisini de yapabilirsiniz. AK Parti’nin ilk dönemlerinde olduğu gibi. Tam tersini de mümkün ve toplum buna da razı oluyor.

Siyaset nereye evrilir?

Etyen Mahçupyan:

Toplumda Özal’ı iktidara getiren değişim gibi bir potansiyeli var İktidar buna rağmen ancak savaş durumu gibi olağanüstü bir hal olursa seçim kazanır Bu yüzden olabildiğince her şeyi millilik haline getiriyor. Kürt meselesi başta olmak üzere. Muhalefet bu söylemin karşısında ‘doğru ama..’ demekle yetiniyor. Bu aslında iktidara destek. İnsanlar ikinci cümleyi duymuyor ve kendilerini hizaya çekiyorlar Bu durum aslında demokratik bir anlayışın ortaya konmasını gerekli kılıyor

Muhafazakar kesimde gizli bir ahlak tartışması var. Ahlaklı olan ahlaksızlıkları görüyor ve bundan rahatsız. Bu tepki muhafazakarları değiştirecek. Dindarların bunu taşıması büyük bir zül. Zaten bu yüzden yeni siyaset üretilmesi gerekiyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri