Ana SayfaTürkiyeEtyen Mahçupyan: Yeni bir muhafazakar anlatıya ihtiyaç var. Bu anlatının bilimle, küresel...

Etyen Mahçupyan: Yeni bir muhafazakar anlatıya ihtiyaç var. Bu anlatının bilimle, küresel dünyayla, demokratlıkla, bireysellikle ilişki kurması gerekiyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Etyen Mahcupyan, Karar TV’de Ahmet Taşgetiren, Yıldıray Oğur ve Elif Çakır’ın konuğu oldu.

Mahcupyan, AK Parti iktidarının son yıllarda yarattığı sosyolojiden, muhafazakarların tarihsel yolculuğuna, yeni nesil muhafazakarlıktan Gelecek Partisi’nin misyonuna kadar birçok konuya değindi.

Muhafazakar tabanın bir arayış içinde olduğuna dikkat çeken Mahcupyan, Türkiye’deki en büyük kesimin muhafazakarlar olduğunu ve bu arayışın siyasi bir ihtiyaç doğurduğuna dikkat çekti.

Bu alanın doldurulabilmesi için sadece muhafazakar bir muhalefetin yetmeyeceğinin altını çizen Etyen Mahcupyan, Gelecek Partisi’nin de her kesimden partnere ihtiyacı olduğunu, bunun için de siyasi ve zihni açılımlara ihtiyaç olduğunu, Gelecek Partisi’nin de bu boşluğu doldurmaya talip olduğunu ve bu yönde politika geliştirmeye uğraş verdiğini söyledi.

Etyen Mahcupyan’ın konuğu olduğu programın tamamı şuradan izlenebilir:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri