Ana SayfaTürkiyeEvleneceğim diyerek 22 bin lirasını dolandırdı

Evleneceğim diyerek 22 bin lirasını dolandırdı

Çivril’in Kızılcayer Mahallesi’nde yaşayan, eşinden 2,5 yıl önce ayrılan Süleyman Önal (53) kendisine evlilik konusunda aracılık eden kişi sayesinde Hatay’da bir kadınla tanıştı. Önal, “ Benimle evlenmeye anlaşan Pınar Y. (35) İle bana evlenmem konusunda aracılık eden kişi 22 bin liramı alıp kaçtı” dedi. Süleyman Önal Jandarmaya giderek şikayette bulundu.

3 bin 600 liralık altın aldım

Başından geçenleri anlatan Süleyman Önal, “Geçen hafta Cuma gün daha önce Çivril’de birçok kişiye evlenmek için tanıştıran bir kişiyle otobüsle Antakya’ya gittik. Orada bir pansiyona yerleştik, sonra evleneceğim ve isminin Pınar olduğunu söyleyen kızın yanına gittik, tanıştık. Bana 35 yaşında olduğunu söyledi. Ben de aramızda 18 yaş olduğunu söyledim, bana ‘Önemli değil mutlu olalım yeter’ dedi. Sonra Ökkeş isimli bir adamla eşi olduğunu iddia eden Perihan diye bir bayan geldi. Oturduk konuştuk, evlenmeye karar verince orada bir kuyumcuya gidip 3 bin 600 lira tutarında yüzük ve küpe aldık” dedi.

Süleyman Önal, ilk önce kadın için süt parası 500 lira 2. Gün ise 6 bin 500 lira verdiğini, sonrasında da evleneceği kadınla bir otobüse binip  Kızılcayer’e gittiklerini  ve ilçe merkezinden de 7 bin lira değerinde bilezik aldığını belirtti.

Önal, “Eve döndüğümde Pınar Y. bana ‘hastayım’ dedi. Bende hastaneye  götürdüm. Daha sonra Pınar kardeşleriyle özel konuşacağını söyleyerek o sırada sokağın başına gelen bir arabaya binip kaçtı.” ifadelerini kullandı.

Önal, “ Pınar’ı telefonla defalarca aramama rağmen ulaşamadım bana aracılık yapan kişiye de ulaşamayınca Çivril İlçe Jandarma komutanlığına gidip suç duyurusunda bulundum. 2 gün içinde aldığım ziynet eşyaları ve ödediğim süt parası ile birlikte yaklaşık 22 bin lira harcadım. Beni dolandıranlar bir şebekedir,  İnsanları hassas oldukları yerlerden yakalayıp kandırıyorlar” şeklinde konuştu.

Önal, kendisi ile evlenecek olan kadının, yanında sadece 2-3 saat durduğunu belirterek canını çok yandığını ve bir an önce başkalarının da canı yanmadan yakalanmalarını istedi. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz