Ana SayfaTürkiyeEYT'li vatandaşlarımızın sorunlarının çözülmesi Gelecek Partisi için bir onur meselesidir

EYT’li vatandaşlarımızın sorunlarının çözülmesi Gelecek Partisi için bir onur meselesidir

Gelecek Partisi, bugün Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ve ekonomi kurmayları basın mensuplarının yoğun katılımıyla Ekonomide Gelecek Modeli toplantısını gerçekleştirdi.

Gelecek Partisi’nin resmi sosyal medya hesaplarının yanı sıra Medya Notu ve Karar TV’de naklen yayınlanan toplantıda, Genel Başkan Davutoğlu’na ekonomi danışmanı İbrahim Turhan, Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan, Politika İzleme Kurulu üyesi Kerim Rota ile beraber Ticaret Politikaları Başkanı Mustafa Mente eşlik etti.

Gelecek Partisi için bir onur meselesidir!

Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı İbrahim Turhan, kamuoyunda çokça merak edilen ve geniş kesimleri ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar meselesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İbrahim Turhan, “Asgari ücretin ve emeklilikte yaş sınırına takılan vatandaşlarımızın sorunlarının çözülmesi Gelecek Partisi için bir onur meselesidir.” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu (PİK) Hazine ve Maliye Politikaları kurul üyesi Kerim Rota ise şunları söyledi: “Yoksulluk sorununun önemli bir parçası olan EYT mağdurlarına, sosyal güvenlik sistemimizin dengesinin bozulmasına izin vermeden insan onuruna yaraşır bir çözüm sunacağız.”

Davutoğlu: Kapsamlı bir çalışma yaptık

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu da EYT’liler konusuna değinerek şunları söyledi: “Önümüzdeki günlerde yalnızca EYT konusuna ilişkin bir değerlendirme toplantısı yaparak çözüm önerilerimizi açıklayacağız. EYT meselesi ile ilgili 2-3 aydır kapsamlı bir çalışma yaptık. Verileri elde ettik ve bütüncül bir yaklaşımla ele aldık.”Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri