Ana SayfaTürkiyeEyvah! Eyvah! Pelikancılar Alev Alatlı’yı da mı maaşa bağladı?

Eyvah! Eyvah! Pelikancılar Alev Alatlı’yı da mı maaşa bağladı?

Alev Alatlı’nın “İyi ki okumadık. Shakespeare’i okuyup ne yapacaktık” diyen sözlerine tepiler büyürken Pelikancıların son günlerde yaptığı Alev Alatlı paylaşımları da kafalarda soru işaretleri yaratmaya devam ediyor.

Selahattin Yusuf’tan Alev Alatlı’ya itiraz

Alev Alatlı tartışmasına katılan son isimlerden biri yazar Selahattin Yusuf oldu. Alev Alatlı’nın konuşmasını betona çarpıp çıkan sese benzetti. Medya Notu’nun attığı tweet’e şerh koyan Selahattin Yusuf, Alev Alatlı hakkında söylediklerini Medya Notu’nun tamamen yanlış anladığını belirtti.

Alev Alatlı hakkında ne demişti?

Alev Alatlı’nın cümleleri nereye çarpıp ses çıkardı sizce? Tabii ki betona! Bu ülkede, Batı kültürünün en temel karakteristiği olan “spekülatif” düşünce hiç olmadı. Donmuş çimentonun içinde “İlerlemek” de mümkün olmadı.

Selahattin Yusuf ayrıca Çehov ile Tolstoy arasında geçen bir anekdottan bahsedip “Tolstoy Shakespeare’i berbat buluyordu diyenlerle konuşacak hiçbir şeyimiz yok ve ben bu ezberden bıktım” dedi.

Anadolu ümmîliği diye bir şeyden bahsetmiştim yıllar önce. Bu “ümmîliğin” büyük ve benzersiz bir imkan olduğunu hala düşünüyorum. Ama ne yazık ki bu türden özgün, kader benzeri büyük imkanlar ancak özgün yazarlarca beslenip büyütülebilir.

Kendisine hikayelerini gösteren Çehov’a; “Shakespeare’inkilerden bile berbat!” diyen Tolstoy acaba Shakespeare’i gerçekten berbat mı buluyordu? Yoksa bambaşka bir tartışma mı açmak istiyordu? “Berbat buluyordu” diyenlerle konuşacak hiçbir şeyimiz yok ve ben bu ezber bıktım!

Hilal Kaplan’ın Alev Alatlı sevgisi depreşti

Çıkardığı iki kitapla gündemde olan ve Sabah gazetesinde manşetlerden düşmeyen Alev Alatlı son zamanlarda Pelikancıların da en sevdiği yazar konumunda.

Pelikancı troliçe Hilal Kaplan son bir günde Alev Alatlı fotoğrafları, Alev Alatlı sözleri paylaşmalara doyamadı.

İnsan sormadan edemiyor. Pelikancılar kadrosuna Alev Alatlı’yı da mı kattı?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz