Ana SayfaTürkiyeEzop yaşasa bu kadar büyük bir “düzmece masal”la üniversite kapatıldığını duysaydı fabl...

Ezop yaşasa bu kadar büyük bir “düzmece masal”la üniversite kapatıldığını duysaydı fabl anlatmaktan vazgeçerdi!

Şehir Üniversitesi’ne yönelik kapatma kararına ardı ardına tepkiler gelmeye devam ediyor. Gazeteciler, siyasi parti liderleri ve sivil toplum temsilcileri gerek sosyal medyada gerekse yaptıkları açıklamalarla skandal karara tepki gösterirken bir beyanat da Mustafa Ruhi Şirin’den geldi.

Çocuk Vakfı kurucusu Mustafa Ruhi, dün gece yarısı kararnamesiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerine son verilen Şehir Üniversitesi’ne ilişkin bir açıklama yayımladı.

Şirin, yaptığı yazılı açıklamada “Dün kapatılan İstanbul Şehir Üniversitesi haberiyle güne başlarken altmış beş yıllık ömrümde ilk defa bu kadar çok korktum ve ülkem için endişeye kapıldım!” ifadelerini kullanırken sözlerini şöyle sürdürdü:

Ezop yaşasaydı…

“Ne kalan aklım ne de dünyanın bütün dillerindeki kelimeleri yeterli değil bu büyük korkumu açıklamaya. Eminim, Ezop yaşasaydı ve bu kadar büyük bir “düzmece masal”la üniversite kapatıldığını duysaydı fabl anlatmaktan vazgeçerdi!.
Bir üniversite kurma hayalini gerçekleştiren Bilim ve Sanat Vakfı’nı ve yedi bin öğrencisini korkmuş kalbimle selamlıyorum…
Fakaaat asla ümitsiz değilim: Doğmuş ve doğacak çocuklarımız büyüyecek ve yeniden yazacaklar aklın aydınlığında kardeşliğin, barışın ve esenliğin tarihini…”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri