Ana SayfaTürkiyeFahrettin Altun memur mu siyasi mi yoksa memurumsu siyasi mi hangisi?

Fahrettin Altun memur mu siyasi mi yoksa memurumsu siyasi mi hangisi?

Siyasi parti liderleriyle bile sık sık sosyal medyada tartışmaya giren Fahrettin Altun'un statüsü bir kez daha tartışma konusu oldu.

Siyasi parti liderleriyle bile sık sık sosyal medyada tartışmaya giren Fahrettin Altun’un statüsü bir kez daha tartışma konusu oldu.

Bir kamu görevlisi olmasına karşın muhalefet partisi liderlerini de hedef alan siyasi açıklamaları nedeniyle sık sık tartışma konusu olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun geçtiğimiz hafta Meclis’in gündem maddeleri arasında yer aldı. İYİ Parti, Altun’un “hukuki statüsü, görev ve yetkisinin sınırları ve açıkça politize bir hal almış faaliyetlerinin görüşülmesi” için önerge verdi.

Önergesi üzerine söz alan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan konuşmasına, “Fahrettin Altun memur mu, siyasi mi; ne?” diye sorarak başladı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Memurumsu” diye karşılık verince Türkkan bu kez, “Memurumsu siyasi mi, siyasimsi memur mu; hangisi” diye sordu. Bu soruya yanıt da AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan geldi. Turan, Fahrettin Altun için “siyasi memur” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri