Ana SayfaTürkiyeFahrettin Altun paylaştı: Ensarız biz

Fahrettin Altun paylaştı: Ensarız biz

Zaman zaman Erdoğan ile ilgili çok özel videoları twitter hesabından paylaşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bugün o videolara bir yenisini daha ekledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sohbet eden vatandaşın “Biz ensarız” sözleri dikkat çekti. Ensar’ın kelime anlamı ise yardım edenler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam aracından bir vatandaşla yaptığı samimi sohbet kameralara yansıdı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, twitter hesabından paylaştığı video sosyal medyada gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam aracında 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gazi olan bir vatandaşın yakınıyla yaptığı sohbet kameralara yansıdı. 1 dakikaya yakın süren sohbeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından paylaştı. Erdoğan ile daha önceden de iletişim kurduğu tahmin edilen vatandaşın sohbet esnasında “Ensarız biz” demesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam aracıyla Yeniköy’den Emirgan’a giderken bir dükkanın önünde durarak esnafla sohbet ettiği anlar sosyal medyada paylaşıldı. Diyaloglardan Erdoğan ile daha önce de iletişim kurduğu tahmin edilen vatandaşın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gazinin sağlık durumundan bahsettiği video Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından paylaşıldı.

Erdoğan’ın “İşleriniz nasıl?” sorusuna gazi yakınının “Ensarız biz”şeklinde yanıt vermesi dikkat çekti.

Ensar ne demek?

Arapçada “yardım edenler, yardımcılar” demektir. Sıfat olarak, “herkesi seven, herkese yardım eden” demektir. Terim olarak, İslam dininin tarihsel gelişimi açısından büyük bir öneme sahip olan Hicret olayı ile bir topluluğa kimlik olarak terimleşmiştir. Ensar kelimesi Hz. Muhammed Mekke’den Medine’ye göçtüğü zaman, Mekke’den gelen Müslümanlar’ı konuk edip, onlara yardım edenler için kullanılmıştır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz