Ana SayfaTürkiyeFahrettin Altun’un “hakaret”ten şikayet ettiği 80 yaşında kadının evine polis baskını

Fahrettin Altun’un “hakaret”ten şikayet ettiği 80 yaşında kadının evine polis baskını

Yaşlı kadın, kronik rahatsızlıkları ve pandemiye rağmen zorla adliyeye götürüldü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un “hakaret” gerekçesi ile şikayette bulunduğu, İstanbul’da yaşayan 80 yaşındaki E.B. isimli kadın, evine polis baskını yapılarak adliyeye götürüldü.

Çocuklarının “80 yaşında kadın, adliyeye götürmeyin burada ifadesini versin, kalıtsal hastalıkları ve salgın var” talebi savcılık tarafından reddedilirken, kadın zorla adliyeye götürüldü.

Konuyu gündeme getiren CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, “Saray kaynaklı bir kast sistemi oluşmuş ve oradaki herkese, her şeye özel muamele!” sözleriyle yaşananları eleştirdi.

CHP’li Emre, şu ifadeleri kullandı:

“Fahrettin Altun hakaretten şikâyette bulunuyor. Polisler eve geliyor, 80 yaşında kadın; çocukları diyorlar ki ‘Ya, bunu adliyeye götürmeyin, kalıtsal hastalıkları var, Kovid salgını var. Hiç olmazsa burada ifade versin’, ‘Haklısınız’ diyorlar. ‘Teyze, biz bir savcıya soralım. İzin verirse senin ifadeni burada alalım’ diyorlar. Savcı izin vermiyor, adliyeye götürüyorlar ve adliyede ifadesini alıyor, Asliye Ceza Mahkemesinde hakaretten savcı ceza istiyor, 125’in bütün maddelerinden ceza istiyor. İşte kişiye özel hukuk dediğimiz bu. Bu ifadede bir hakaret yok”

Zeynel Emre devamında “Saray kaynaklı bir kast sistemi oluşmuş ve oradaki herkese, her şeye özel muamele!” ifadeleri ile tepki gösterdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri