Ana SayfaTürkiyeFahrettin Koca, son verileri paylaştı: 19 vefat, 995 yeni vaka

Fahrettin Koca, son verileri paylaştı: 19 vefat, 995 yeni vaka

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kişisel sosyal medya hesapları üzerinden KOVID-19 salgınına ilişkin son verileri açıkladı. Türkiye'de 3 Ağustos tarihinde 19 kişi yaşamını yitirdi. 995 yeni vaka tespit edildi

Bakan Koca, kişisel sosyal medya hesaplarından KOVID-19 salgınıyla ilgili son verileri paylaşırken Kurban Bayramı süresince tedbirlerin yeterince uygulanmadığına dikkat çekti.

Türkiye’de son 24 saat içinde koronavirüsten dolayı 19 kişi hayatını kaybetti. Böylelikle salgından dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı 5 bin 747’ye yükseldi.

Dünden bu yana 41 bin 301 test yapılırken 995 kişinin test sonucu pozitif çıktı.

Entübe hasta sayısında artış

Fahrettin Koca’nın paylaştığı verilere göre solunum cihazına bağlı hasta sayısı 580 olurken bu rakam bir hafta önce 560 seviyesindeydi.

1003 kişi sağlığına kavuştu

Türkiye’de 3 Ağustos tarihinde bin 3 hasta daha sağlığına kavuştu. Böylelikle salgının ilk gününden bu yana taburcu olan hasta sayısı 217 bin 497 olarak kayıtlara geçti.

Güç birliğine ihtiyacımız var

Bakan Koca, verileri paylaştığı mesajında salgın faktörüne dikkat edilmediğinin altını çizerek şu ifadeleri kullandı: “Bayram kutlamalarında, tatil yerlerinde, salgın faktörü ne yazık ki yeterince dikkate alınmadı. Daha önce, bazı illerle sınırlı olan vaka artışlarının önümüzdeki günlerde ülke geneline yayılmasından ENDİŞE duyuyoruz. TEDBİRDE GÜÇ BİRLİĞİNE ihtiyacımız var.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri