Ana SayfaTürkiyeFaik Tunay Ali Babacan'ın ismini mi kullanmaya çalışıyor?

Faik Tunay Ali Babacan’ın ismini mi kullanmaya çalışıyor?

Sağ gelenekten gelerek CHP’de bir dönem milletvekilliği yapan ardından CHP yönetimi tarafından partiden uzaklaştırılan Faik Tunay, Ali Babacan’ın partisinde mi yer alacak?

Bu soru son bir gündür gündemde. Hatta bazı haber siteleri “Faik Tunay Ali Babacan’ın yeni partisinde olacak” manşetleri bile attı. Ancak gerçek biraz farklı.

Faik Tunay’ın CHP hikayeleri

Faik Tunay, Çağlar Cilara’nın YouTube kanalında aslında Ekrem İmamoğlu’ndan çok önce namaz kılan, dine yakın bir figürü temsil ettiğini dile getirdi. Takkeyle namaz kıldığı için CHP’de çok büyük zorluklar yaşadığını, partide aforozla karşılaştığını belirtti.

Faik Tunay CHP’den neden uzaklaştırıldı?

Odatv, Faik Tunay’ın sağ gelenekten gelmesi, takkeyle namaz kılması gibi karikatürize edilmiş gerekçelerle CHP’den uzaklaştırıldığını söyleyerek gerçeği gizlediğini iddia etti.

Odatv’nin aktardığına göre CHP’nin eski milletvekili Faik Tunay, Amerika’da defalarca FETÖ lideri Fethullah Gülen ile görüşmüş bir isim.

Fait Tunay Ali Babacan’ın ismini mi kullanıyor?

Faik Tunay, Çağlar Cilara’nın “Ali Babacan’ın yeni partisinden teklif aldınız mı” sorusuna da net yanıt vermek yerine akılları bulandıracak cümleler kurmayı tercih etti:

Ekip, kadro, kurucular bunlar çok önemli, bunları görmek lazım. Şimdiden ben olacağım veya olmayacağım dersem doğru söylememiş olurum. Birtakım görüşmeler yapılıyor, onların oluşacağı ekibe, kadroya göre de ben de yolumu çizeceğim.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz