Ana SayfaTürkiyeFatih Altaylı: Köprülere gizlice yüzde 100 zam yapmışlar

Fatih Altaylı: Köprülere gizlice yüzde 100 zam yapmışlar

Gazeteci Altaylı, köprülerle ilgili ses getiren bir iddiada bulundu.

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, köprülere gizlice yüzde 100 zam yapıldığını söyledi.

Altaylı, “Yıllardır tek yönde ücret aldığı boğazdaki iki köprüde de çift yönde ücret almaya başlamış. Kimseye duyurmadan, kimseye söylemeden. Gizlice yüzde 100 zam yapmış yani. Şimdi yine yalanlamaya kalkışacaktır bunu TCK. Sehven falan diyecektir muhtemelen.” ifadesini kullandı.

Altaylı yazısında, “Birkaç hafta önce bu köşede bir okur mektubu yayınladım. Okur diyordu ki, ‘HGS hesabımı incelerken gördüm ki, boğaz köprülerinde tek yönde alınması gereken ücret her iki yönde de alınmış. Bu durumu şikâyet etmek için aradığım Karayolları ‘Eğer dönüşünüz aynı gün gerçekleşmemişse Asya-Avrupa geçişine de ücret tahakkuk ettiriyoruz’ yanıtını verdi. Bu nasıl olabilir?’Bunun üzerine Karayolları bir açıklama yaparak böyle bir durumun olmadığı, tek yönde ücret alındığını söyledi. Biz de ‘Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin neredeyse 100 yıllık kurumu. Yalan söyleyecek değil ya!’ diye düşündük. Meğer söylermiş.” düşüncesini dile getirdi.

“DEVLET ÖYLE BİR HALE GELMİŞ Kİ…”

Altaylı, “Devlet öyle bir hale gelmiş ki, vatandaşını kazıklayıp, kandırıp üzerine bir de yalan söyler durumu düşürülmüş.Bakın ekteki bir HGS dökümü.Bir hekime ait.Avrupa yakasında bir hastanede çalışıp, Anadolu yakasında oturan bir hekime ait.Genelde her gün bir kez Asya’dan Avrupa’ya geçiyor, bir kez Avrupa’dan Asya’ya.Bakın dökümlerine.Her iki geçiş de ayrı ayrı ücretlendirilmiş.Yani devlet açıkladığının, söylediğinin aksine.Yıllardır tek yönde ücret aldığı boğazdaki iki köprüde de çift yönde ücret almaya başlamış.Kimseye duyurmadan, kimseye söylemeden.Gizlice yüzde 100 zam yapmış yani.Şimdi yine yalanlamaya kalkışacaktır bunu TCK.Sehven falan diyecektir muhtemelen.Çünkü en moda kelime o.Demek ki Asya’dan Avrupa girişine bir süre önce koyulan HGS/OGS dedektörleri boşuna konmamış.Meğer vatandaşa geçirmeye hazırlanıyorlarmış. Ama gizlice.” değerlendirmesinde bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri