Ana SayfaTürkiyeFatih Altaylı otur, sıfır! Bilgi diye dedikodu yazmadan önce dersini çalış

Fatih Altaylı otur, sıfır! Bilgi diye dedikodu yazmadan önce dersini çalış

Habertürk Yazarı Fatih Altaylı, bugün yayınlanan yazısında, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’na Şam Emevi Cami üzerinden gönderme yaptı. Sosyal medyada Davutoğlu hakkında yayılan “Şam Emevi Cami” söylemlerinin asılsız bir algı operasyonu olduğu anlaşılmış, Davutoğlu da asla böyle bir açıklamasının olmadığını belirtmişti.

Sosyal medyada Ahmet Davutoğlu hakkında yıllardır süre gelen “Şam Emevi Cami” yalanına Fatih Altaylı da ortak oldu. Bugün Habertürk’teki köşesine Esad ile Putin’in Şam Emevi Camii’nde bir araya gelmesini taşıyan Altaylı, “Putin Suriye’de Esad’la birlikte poz verdi. Bundan 8 yıl kadar önce bizim stratejik derinliğimiz gereği 1 hafta sonra namaz kılacağımız Emevi Camii’nde. Acaba burada bir mesaj var mıdır! Ne dersiniz! Yoksa Ahmet Davutoğlu’na mı sorayım :)” sözleriyle Davutoğlu’na yüklendi.

Yıllardır sürdürülen yalan

Davutoğlu’nun asla böyle bir söylemi olmamasına ve hamasetten uzak politik duruşuna rağmen algı oyunlarıyla kendisini karalamak için kullanılan bu iddia defalarca yalanlanmasına rağmen Fatih Altaylı’nın araştırma yapmaksızın bir karalama operasyonunun parçası olması dikkat çekti. Asılsız iddia hakkında Davutoğlu’nun böyle bir cümle kurmadığını bizzat söylemesine rağmen bu yalanın bir kez daha, üstelik bir gazeteci tarafından dolaşıma sokulması manidar bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz