Ana SayfaTürkiyeFatih Altaylı: Vefat sayılarının açıklananın yüzde 40 üzerinde olduğunu düşünüyorum

Fatih Altaylı: Vefat sayılarının açıklananın yüzde 40 üzerinde olduğunu düşünüyorum

Gazeteci Altaylı, açıklanan vefat sayılarına inanmadığını söyledi.

Gazeteci Fatih Altaylı, son günlerde tartışılan Sağlık Bakanlığı verilerine ilişkin çarpıcı bir açıklamada bulundu. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan vefat sayılarına hiç inanmadığını belirten Altaylı, gerçek rakamın açıklanandan yüzde 40 daha fazla olduğunu zannettiğini ifade etti.

Habertürk yazarı Altaylı, bugünkü yazısında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aylar sonra ‘vaka’ sayısını açıklamasıyla ilgili olarak, “Güven tele konan kuş gibidir derler ya, teker teker konar, ürkünce hep birlikte uçar giderlermiş. Fahrettin Koca’nın başına gelen de bu oldu anlaşılan. Vaka sayılarını eskisi gibi açıklamaya başladığını söyledi ve arttırdı geniş bir kitle ‘Mızrak çuvala sığmamaya başlayınca böyle yaptılar ama hâlâ eksik açıklıyorlar’ diye düşünüyor” görüşünü dile getirdi.

Altaylı, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı‘nın restore ettirdiği tarihi Vezir Çeşmesi’nin kitabesine babası Zeki Ahmed Çamlı’nın ismini ekletmesine ve “Ne var yani bunda” diye açıklama yapmasıyla iligili olarak da, “Mesele bunu çok normal görmek. Bunu rahatça yapmak ve bundan utanmamak. Yine de şükrediyorum. Bu vatandaş selatin camilerden birini, mesela Süleymaniye’yi tamir ettirseydi eğer halimiz nice olurdu! Düşünsenize İstanbul’da iki Çamlıca Camii olurdu. Biri Çamlıca Tepesi’nde, diğeri Eminönü’nde. Ama yine de Çamlıca Camii’nin kitabesini bir kontrol etmekte fayda var. Belli mi, olur ‘Sahibül Camii Merhum Ahmet Zeki Çamlı’ yazdırmış olabilir” yazdı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri