Ana SayfaTürkiyeFatih Altaylı'dan Hilal Kaplan'a 'hıyar' benzetmeli TRT tepkisi

Fatih Altaylı’dan Hilal Kaplan’a ‘hıyar’ benzetmeli TRT tepkisi

TRT yönetimine atanan Hilal Kaplan'a tepki gösteren bir isim de Fatih Altaylı oldu. "Teklifi kibarca reddetmeliydi" diyen Altaylı'nın 'hıyar' benzetmesi olay oldu.

TRT yönetimine atanan Hilal Kaplan’a tepki gösteren bir isim de Fatih Altaylı oldu. “Teklifi kibarca reddetmeliydi” diyen Altaylı’nın ‘hıyar’ benzetmesi olay oldu.

Habertürk Yazarı Gazeteci Fatih Altaylı, TV5’te katıldığı Konuşmadan Olmaz programında Hasan Basri Akdemir’in sorularını yanıtladı.
Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan’ın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile TRT yönetim kuruluna atanmasına tepki gösteren Altaylı, Hilal Kaplan’a yönelik, “Her tuzum var diyene hıyar alıp koşmak gibi bir şey” dedi.

Hasan Basri Akdemir’in “Gazeteci, kamu yayıncılığı yapan bir yerde yöneticilik yapabilir mi?” sorusuna, Fatih Altaylı, “Onlara gazeteci dediğiniz için sizi kınıyorum, gazeteci falan değiller” dedi ve şunları söyledi: “O bir devlet, kamu görevi. Özel bir televizyon değil. Bunu zaten kabul etmek başlı başına bir görgüsüzlük. Her tuzum var diyene hıyar alıp koşmak gibi bir şey. Ne işin var ya senin. “Teşekkür ederim efendim beni bu göreve layık gördüğünüz için, ben gazeteciyim” bu cevap en yakışır cevaptır.”

Neler yaşandı?

TRT’ye yönelik atamalar ve yönetim yapısına ilişkin karar, Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. TRT Yönetim Kurulu üye sayısı 7’den 9’a çıkarılırken görev süresi sona eren TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in yerine Genel Müdürlüğe, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un yardımcısı Mehmet Zahid Sobacı atanmıştı. Yönetim Kurulu (YK) Başkanlığına ise Ahmet Albayrak getirilirken Sabah gazetesinin ‘Pelikancı’ yazarı Hilal Kaplan da Yönetim Kurulu üyesi yapıldı.

Yönetime atananlar arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in oğlu Oğuzhan Bilgin de bulunuyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri