Ana SayfaTürkiyeFatih Altaylı'nın Davutoğlu nefretinin arkasında ne var?

Fatih Altaylı’nın Davutoğlu nefretinin arkasında ne var?

Fatih Altaylı bugün Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kurma hazırlığı içinde olduğunu Türkiye duyuran ilk gazeteci olduğundan böbürlene böbürlen bahsetti. Arşive kısa bir dalış yapıp kontrol ettik. Bir de ne görelim. Fatih Altaylı son 3 ayda falan 4 tane Ahmet Davutoğlu yazısı yazmış. Acaba Davutoğlu görevdeyken onun hakkında bu kadar yazmış mıydı? Ahmet Davutoğlu’nun bir şekilde gündemde olması neden Fatih Altaylı’yı rahatsız ediyor insan meraklanmıyor değil!

Fatih Altaylı neden Davutoğlu’ndan nefret ediyor?

Fatih Altaylı’nın Ahmet Davutoğlu’na karşı bariz bir nefret içinde olduğu çok net. Hatta Fatih Altaylı’nın paçalarından Davutoğlu nefreti akıyor bile denebilir. Bu hükmü kurmak için sadece geriye dönüp Davutoğlu yazılarına şöyle bir göz atmak yeterli.

Ahmet Davutoğlu’nun kuracağını iddia ettiği yeni parti hareketini ölü doğmuş bir bebek şeklinde yaftalamaya ne kadar meraklı olduğu o kadar açık ki!

İlginç olan bir gerçek var. Fatih Altaylı Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olduğu dönemde hakkında yazmadığı kadar yazıyı son 3 ayda falan yazdı.

22 Şubat tarihli “Davutoğlu hazır, Babacan beklemede”

28 Nisan tarihli “Geç kalmış bir cesaret hikayesi”

15 Mayıs tarihli “Davutoğlu Vermez, Babacan verir” yazısı.

Fatih Altaylı bugün de bir yazı yazdı Ahmet Davutoğlu hakkında. Böylece 4 etti.

“Davutoğlu yeni parti hazırlığında” diyen Fatih Altaylı 22 Şubat gününden 31 Mayıs’a kadar tam 4 yazı yazmış. Yazıların hepsinde örtük değil besbelli bir Davutoğlu nefreti, Davutoğlu kompleksi söz konusu.

Yazılarında neler yok ki Fatih Altaylı’nın:

“Davutoğlu’nun kurması muhtemel partiyi ciddiye alan yok.”

Davutoğlu hareketi bir “Siyasi Loser Entelektüeller” girişimi”

Ahmet Bey, geçmişteki hatalarından zerre ders almış görünmüyor. 
Herkesçe malum yanlışları, onun için hâlâ yanlış gibi görünmekten çok uzak. 
En küçük bir özeleştiri yapmadığı gibi, hâlâ tepeden bakan o bakış açısını değiştirmiş değil. 
Ancak zaten bu saatten sonra kendisinden bir siyasi lider çıkmaz. 
Çünkü gidişi o kadar “Aşağılayıcı” biçimde olmuştu ve kendini o kadar küçük düşürmüştü ki, bu düşüşte hiç de onurlu bir yan ve bir mücadele adamı izi görülmedi.”

Altaylı’nın Davutoğlu nefretinin başlangıcı tam da burası

Fatih Altaylı’nın Davutoğlu nefreti işte yukarıdaki satırlarda gizli. Fatih Altaylı Davutoğlu’nun Başbaknlığı bıraktığı dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kavga etmesini çok istemiş. Buna o kadar içerlemiş ki sırf Başbakanlıktan istifa ederken mücadele etmeyip yiğitlik gösterdi, partiden sessiz sedasız ayrıldı diye Altaylı Davutoğlu’na nefret beslemiş.

Halbuki Altayıl isterdi ki AK Parti’de bir kriz çıksın. Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğna’a cephe alsın. AK Parti’de çıkacak bu kriz bütün ülkeye yayılsın.

Hadi Fatih Altaylı itiraf et! Bunu istedin. Türkiye’de Erdoğan – Davutoğlu krizi çıksın istedin!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz