Ana SayfaTürkiyeFatih Sultan Mehmet portresi İstanbul'da duvara asıldı

Fatih Sultan Mehmet portresi İstanbul’da duvara asıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından satın alınan 540 yıllık Fatih Sultan Mehmet'in portresi, Londra’dan İstanbul’a geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tabloyu gösterime açtı

İBB tarafından İstanbul’a getirilen Gentile Bellini’nin 540 yıllık Fatih Sultan Mehmet portresi Saraçhane’de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla tanıtıldı. Tablo ziyarete 6 Ekim’de açılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,540 yıl sonra İstanbul’a getirilen Fatih Portresi’ni sunarken,  “Çok heyecanlıyım. Çok kıymetli bir an benim için. Böylesi kıymetli bir tablonun Türkiye’ye kazandırılmasında katkı sağladığım için onur duyuyorum.” dedi.

6 Ekim’de ziyarete açılacak

Fatih Sultan Mehmet portresi için “İstanbul halkıyla buluşması gereken bir tablo” diyen İmamoğlu, “Müthiş bir dönemi görüyor ve yaşıyoruz. Kıymetli topraklardayız.İstanbul halkıyla buluşmas gerek tablonun. İstanbul halkının evi Saraçhane’deki belediye binası. Bu buluşmayı burada gerçekleştireceğiz. Bu güzel portreyi 6 Ekim’de İstanbul halkıyla buluşturacağız. Saltanatın bugün yaşayan fertleriyle de özel davetlerimiz olacak.” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri