Ana SayfaTürkiyeFehmi Koru ve bitmeyen Davutoğlu öfkesi

Fehmi Koru ve bitmeyen Davutoğlu öfkesi

Abdullah Gül ile eskiye dayanan arkadaşlık hukukunu kullanarak sürekli Ali Babacan’ın kuracağı partiye müdahil olmaya çalışan Fehmi Koru’dan Ahmet Davutoğlu’nu karalayan yeni bir yazı daha geldi.

Ahmet Davutoğlu’nun her fırsatta çıkıp cesurca konuşması Fehmi Koru’yu da mı panikletti? Davutoğlu’nun son Sakarya konuşması belli ki Ali Babacan’a akıl hocalığı yapmaya çalışan Fehmi Koru ve Murat Yetkin gibi isimleri hayli panikletmiş.

Dün Murat Yetkin bugün de Fehmi Koru Davutoğlu’nu eleştiren yazılarıyla arzı endam ettiler. Ancak bu durumdan Abdullah Gül de şikayetçi.

Abdullah Gül’ün, Fehmi Koru ve Murat Yetkin başta olmak üzere bazı eski siyasetçilerin de Ali Babacan’ı etki altına almaya çalışmasından rahatsızlık duyduğu, kulislerden edindiğimiz bilgiler arasında.

Fehmi Koru, bugünkü “Davutoğlu’nun derdinin kişisel bir hesaplaşma olduğu belli” cümlesini bu kulis bilgisiyle okumak önemli.

Koru için amaç Davutoğlu’nu eleştirerek Ali Babacan’a bir adım daha yaklaşmak.

Fehmi Koru’nun başından beri gündemi Ali Babacan’ın partisinde yer edinmekti. Hürriyet’in atanamayan genel yayın yönetmeni olarak uzun süre ortalıklarda dolaşan Fehmi Koru’nun son hayali Ali Babacan’ın akıl hocası olmak.

Fehmi Koru’nun “Tek bir partide buluşulsun isteyenler arasında Davutoğlu’nun kendisi de var, Babacan ve kendisiyle birlikte hareket edenler ise ondan uzak durmayı yeğliyor. Herhalde Ali Babacan’ın neden öyle davrandığı Ahmet Davutoğlu’nun sorunlu son çıkışından sonra daha iyi anlaşılmıştır.Davutoğlu’nun derdinin kişisel bir hesaplaşma olduğu belli. Gereksiz bir çıkış ve büyük bir siyasi hata bu.” ifadeleriyle Ali Babacan’ı etki altına alabilmesi çok da mümkün görünmüyor.

Ancak yılların kurt gazetecisi denemeye devam ediyor.

Koru 28 Mayıs tarihli bir başka yazısında Davutoğlu’nun yeni parti girişimini fuzuli olarak nitelemiş ve “Fuzuli bir parti girişimine harcanabilecek emeklerin heba olması” demişti.

Sadece o yazı da değil. Fehmi Koru neredeyse her Davutoğlu yazısında onun kuracağı partinin oy alamayacağı, başarı elde edemeyeceğini iddia ediyor.

“Ahmet Davutoğlu da pekala oy alamasa bile kamuoyunu veya iktidarın politikalarını etkilemeyi amaçlayan bir parti için kollarını sıvayabilir.” cümlesi de 3 mayıs tarihli bir başka Fehmi Koru yazısına ait.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz