Ana SayfaSporFenerbahçe gayrimenkullerini satıyor

Fenerbahçe gayrimenkullerini satıyor

Ekonomik durumu düzeltmek için çalışan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Döviz borçlarını TL’ye çevirerek ilk adımı attı, arazilerin değerlendirilmesi için düğmeye bastı.

Koronavirüs salgını nedeniyle tetiklenen ekonomik kriz Fenerbahçe‘de bir dizi projeyi beraberinde getirdi. Başkan Ali Koç ve ekibi, kulübü finansal açıdan rahatlatmak adına yoğun mesai harcıyor. Bu bağlamda ilk adım döviz borçlarının TL’ye çevrilmesiydi. Döviz borcu 1 milyar 215 milyon 543 bin TL’lik uzun vadeli kredi haline dönüştürülmüştü. Ali Koç ve kurmayları, şimdi yeni projeler üzerinde çalışıyor. Bunlardan ilki emlak projeleri.

Sözcü Skor’un haberine göre, mali genel kurulda üyelerden gayrimenkullerin değerlendirilmesi için izin istenecek. Yönetim, tapulu gayrimenkul ve arazileri, üzerlerine yapılacak yeni projelerle daha yüksek bedelle satarak kulübe gelir sağlamayı amaçlıyor. Diğer çalışma ise Türkiye Bankalar Birliği (TBB) anlaşmasına yönelik. TBB’nin mevcut önerisine imza atmayan sarı-lacivertliler, kendi planını kabul ettirmek istiyor. Kulüp, 2 yıl geri ödemesiz 10 yıllık vadeli bir anlaşmada diretiyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri