Ana SayfaSporFenerbahçe'de Ersun Yanal - Comolli çekişmesi

Fenerbahçe’de Ersun Yanal – Comolli çekişmesi

Arkasında efsanevi bir taraftar desteğiyle Fenerbahçe’nin ikinci kez teknik direktörü olan Ersun Yanal’ın gelişiyle, kulübün sportif direktörü Damian Comolli’nin bazı rahatsızlıklar duymaya başladığı konuşuluyor. 

Takvim gazetesinde yer alan kulis haberine göre, Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç tarafından büyük umutlarla göreve getirilen sportif direktör Damien Comolli dönemi fiilen sona erdi. Comolli’nin Ersun Yanal’ın gelmesiyle geri plana düştüğü ve bu durumdan rahatsızlık duyduğu öğrenildi.

Comolli ikinci planda

Teknik direktör Ersun Yanal gelir gelmez arka plana düşen Comolli adeta etkisiz eleman konumuna düşmüştü. İtalyan sportif direktörün İspanya veya Dubai’de kamp yapma tekliflerini sunduğu ancak veto yediği de iddia edilmişti.

Semih Özsoy ile görüştü

Comolli’nin tüm bunlardan rahatsız olduğunu bir köşede durmasının kendisini rahatsız ettiğini Semih Özsoy’la paylaştığı da gelen bilgiler arasında. Antalya kampına gitmeyen Comolli’nin ailevi sebeplerden dolayı idari izinli olarak Fransa’da bulunduğu bildirildi.

Comolli’nin izninin transfer dönemine rastlaması da dikkat çekerken İtalyan sportif direktörün Liverpool’dan ayrılış süreci de benzer şekilde başlamıştı.

Comolli sistem dışı kaldı

Artık Ersun Yanal ile Volkan Ballı ikilisiyle her türlü sorunları paylaşan oyuncular, güven duydukları bu isimlerin yaklaşımı neticesinde olumlu reaksiyon gösterirken, Comolli sistemin dışında kaldı.

Yanal öncesi bu işlerle ilgilenen Fransız, tansiyonu yükseltmiş, tarzı bir çok oyuncunun küsmesine, takım içinde bölünmelere sebep olmuştu. Fransız, alınan kötü sonuçlarda, yaşanan krizlerde de beklenen etkiyi yapamayınca takım tam anlamıyla dağılmıştı.

Yanal ve Ballı’nın takıma ruh kazandırma çalışmaları olumlu şekilde ilerlerken şimdi bu havanın sahaya da yansıması bekleniyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz