Ana SayfaTürkiyeFeramuz Üstün Anadolu'dan seslendi: Umudu dalga dalga büyütüyoruz!

Feramuz Üstün Anadolu’dan seslendi: Umudu dalga dalga büyütüyoruz!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, geçtiğimiz hafta şehirler arası seyahat yasağının kalkmasının ardından Karadeniz ve Doğu Anadolu’da birtakım ziyaretlerde bulundu. Üstün, gerek Gelecek Partisi teşkilatlarıyla bir araya gelirken gerekse de sahada vatandaşın nabzını tuttu.

Vatandaş bir çıkış arıyor!

Ekonomik tablonun vatandaşı yıprattığını söyleyen Feramuz Üstün, salgın süreciyle birlikte halkın iyiden iyiye bunaldığını zaten parlak olmayan ekonomik gerçeklerin pandemi süreciyle beraber yakıcı bir hal aldığını belirtti. İnsanların bir çıkış aradığına değinen Üstün, “Gelecek Partisi olarak ciddi manada insanlara bir umut olabilmeyi başardığımızı gördük. Sahada bunu doğrudan müşahede etme imkanımız oldu. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, bölgede oldukça muteber bir yere sahip. Anlaşılan o ki; sandıkta kendi beklentimizin dahi üzerinde bir sonuç alacağız.” şeklinde konuştu.

‘İbadet’ kısmı cezalandırılıyor

Bölgedeki vatandaşların kendilerine en çok ekonomi ve adaletten yakındıklarının altını çizen Genel Başkan Yardımcısı Üstün, “Ülkemizin her yerinde olduğu gibi bu bölgelerimizde de işsizlik insanımızın adeta kabusu olmuş durumda. Özellikle genç işsizlik evlatlarımızı büyük bir karamsarlık ve çaresizlik içine itiyor.” derken vatandaşın en büyük sorunlarından birisinin de KHK’lılar meselesi olduğuna dikkat çekti. Feramuz Üstün, şunları söyledi: “KHK mağdurları, FETÖ yargılamaları konusunda derin bir adaletsizliğin olduğunun farkında. Cumhurbaşkanı vaktiyle bir ifade kullanarak ‘ibadet, ticaret, ihanet’ tanımlaması yapmıştı. Maddi imkanları geniş olan ihanet kısmının cezalandırılmaması ve vaktiyle bu işin ibadet kısmında yer alan, dar imkanlara sahip olan kişilerin ise en ağır cezalara maruz kalıyor olması bölgedeki insanımızın adalet duygusunu zedelemiş durumda. Sahada karşılaştığımız en büyük yakınmalar özellikle bu konulardan geliyor.”

Karadeniz’de atağa geçiyoruz

Teşkilatlanma çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürdüklerini aktaran Feramuz Üstün, şu ana kadar 53 il ve 200 ilçe başkanını belirlediklerini, salgın sürecinin çalışmalarını sekteye uğrattığını söylerken tedbirlerin gevşetilmesinin ardından çalışmaların hız kazanacağının altını çizdi. Karadeniz’de atağa geçeceklerini vurgulayan Üstün, çok kısa bir süre içinde Artvin ve Trabzon il başkanlarının atamasının gerçekleşeceğini belirtti. Rize için de görüşmelerinin sürdüğünü söyleyen Üstün, “Şu ana kadar ataması gerçekleşmeyen illerimiz için çok yoğun talep var. Henüz ataması gerçekleşmeyen illerimizde ilgisizlikten dolayı değil bilakis yoğun ilgiden dolayı karar verme sürecimiz uzadı. Hem milletimiz hem partimiz için en doğru isimleri belirlemeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Resim

AK Parti de yer bulamıyordu!

Karadeniz ve Doğu Anadolu’da vatandaşların ana akımda Ahmet Davutoğlu’nu ve Gelecek Partisi’ni görememekten muzdarip olduğuna değinen Feramuz Üstün, “Ana akım medyada yer bulamamak elbette bir nebze işimizi zorlaştırıyor. Fakat AK Parti de iktidar olmadan önce televizyonlarda kendisine yer bulamıyordu. Bizim o döneme göre elimizde sosyal medya gibi bir avantajımız da var. O dönemde sosyal medya da yoktu. Dolayısıyla bunu bir bahane olarak sunacak değiliz. Sosyal medyayı daha etkin kullanarak vatandaşlarımızla daha çok buluşmanın gayreti içinde olacağız. Sosyal medyanın yanı sıra şehirler arası seyahat kısıtlamalarının da kalkmasıyla beraber vatandaşımıza doğrudan temas edeceğiz. Partimizin hem teşkilatları sahada olacak hem de genel merkez aktörlerimiz yurdun dört bir yanına dağılarak milletimizle doğrudan temas edeceğiz.” dedi.

Teşkilatlarımızın heyecanı bize güç veriyor

Karadeniz ve Doğu Anadolu gezisi boyunca 11 il gezdiğini belirten Üstün, “Teşkilatlanmış olduğumuz illerde başkanlarımızın, yönetim kurullarımızın, gençlik ve kadın kollarımızın heyecanını yerinde görme fırsatımız oldu. Heyecanlarını gözlerinden okuduk. O heyecan bize de güç verdi. Hepsi kentlerinde sevilen, sayılan insanlar. Muhakkak bunun da çok büyük bir avantajı olacak. Kendilerine misafirperverliklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” derken, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaklaşık bir haftadır Amasya, Bayburt, Erzurum, Çorum, Trabzon, Rize, Samsun, Giresun, Ordu, Gümüşhane gibi illerimizde on binlerce vatandaşımızla bir araya gelme fırsatımız oldu. Aldığımız tepkiler çok olumluydu. İnsanlarımız bir çıkış, bir umut arıyor ve Gelecek Partisi’ni de bu umudun en önemli parçası olarak görüyor. Bu umut Anadolu’da dalga dalga büyüyor. Siz anket manipülasyonlarına bakmayın. Anadolu sandıkta çok güçlü bir cevap verecek.”

Resim

Erzurum’da bölge toplantısı

Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Erzurum ziyareti esnasında Gelecek Partisi Tunceli, Ağrı, Ardanan, Muş, Bingöl, Kars, Gümüşhane, Bayburt il başkanlarıyla bir araya gelerek bir bölge toplantısı gerçekleştirdiklerini teşkilatlanma çalışmalarının yanı sıra bölgedeki sorunların da ele alındığını sözlerini ekledi. Erzurum İl Başkanı Mustafa Zinnur Kaya’nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Gelecek Partisi’nin bölgedeki durumunun ve ilçelerdeki teşkilatlanmasının masaya yatırıldığını aktaran Üstün, kongre süreci öncesi hazırlıkların gözden geçirildiğini sözlerine ekledi.

Resim

STK ve Oda ziyaretleri

Ziyaret ettiği illerde Sivil Toplum Kuruluşları, Ticaret Odaları, Esnaf ve Sanatkar Odaları, dernekler ve yerel basınla da bir araya gelen Feramuz Üstün, ziyaretlerin son derece verimli geçtiğine değindi. Üstün’e bulunduğu illerdeki Gelecek Partisi teşkilatları da eşlik ederken yerel basınla da bir araya gelinerek medya mensuplarının soruları yanıtlandı.

Resim

Davtuoğlu hala hafızalarda!

Sahadaki izlenimlerini de paylaşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, şöyle konuştu: “Sayın Genel Başkanımızın, Başbakanlığı dönemindeki icraatları hala hafızalarda. Bir araya geldiğimiz ve sohbet ettiğimiz vatandaşlarımız Sayın Davutoğlu’nun Başbakanlık dönemini hasretle anıyor, hayırla yad ediyor. Tabii bunda en büyük etken Ahmet Davutoğlu’nun verdiği sözleri teker teker yerine getirmesi. Yarım kalan icraatları da Başbakanlıktan demokrasi ve hukuk dışı yollarla uzaklaştırılmasından dolayı tamamlanamadı. O dönemin tadı adeta vatandaşın damağında kalmış. Bunu bire bir çok net müşahede etme fırsatımız oldu.”

Resim

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri