Ana SayfaTürkiyeFeramuz Üstün, Bayburt'tan seslendi: Milletimiz dertlerini söylerken dahi çekiniyor!

Feramuz Üstün, Bayburt’tan seslendi: Milletimiz dertlerini söylerken dahi çekiniyor!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcı ve Sosyal Politikalar Başkanı, eski AK Parti Gümüşhane milletvekili Feramuz Üstün, Bayburt ziyaretinde önemli açıklamalar yaptı.

Teşkilatlanma konusunda koronavirüs salgını nedeniyle ara verdikleri çalışmalarını tekrar başlattıklarını söyleyen Üstün, “ Bayburt benim için kardeş bir şehirdir, milletvekilliğim döneminde Bayburt’un ve Gümüşhane’nin sıkıntıları Bayburt Milletvekillerimizle birlikte çözmeye çalışırdık. Şimdi ise Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak Bayburtlu kardeşlerimizi ziyarete geldik. Burada çok güzel bir parti binası oluşturulmuş, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şu ana kadar 53 ilde teşkilatlanmalarımız ve il başkanları görevlendirmeleri yapılmış ve kongre aşamasına gelinmiştir. Önümüzdeki süreçte kalan diğer illerimizi tamamlayacağız” dedi.

Milletin geleceği için çare aranması gerektiğini ifade eden Üstün, “ Siyasette ayrıştırıcı ve ötekileştirici dil topluma zarar veriyor. Geçmişteki kavgalara son verilmeli ve geleceğe yönelik fikirler üretmeliyiz. Gelecek Partisi olarak yola çıkış amacımız budur. İçinde bulunduğumuz partilerde güzel hizmetler yaptığımız ve eksiklerimizin olduğu dönemler olmuştur. Ama geldiğimiz noktada başkanlık sistemi geldikten sonra daha ileri gidilemeyeceğini gördük. Her gittiğimiz yerde milletimizin bir çare arayışı içerisinde olduğunu görüyoruz. Dertlerini söylerken dahi çekinerek ve korkarak söyleyen bir milletle karşı karşıya olduğumuz gördük maalesef. Bundan dolayı da üzüntülü olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Başkanlık sisteminde memleketi uçuracaklarını söylediler. Ancak geldiğimiz ortamda her alanda ülkeyi kötüye götürdüğünü gördük. Maalesef tek kişinin idaresindeki yönetimlerde insanlar rahat bir şekilde yatırım yapamıyorlar. İşsizlik artıyor. Şuan içerisinde bulunduğumuz ekonomik kriz, siyasi bir yönetim ve sistem krizinden kaynaklanmaktadır. AK Parti’nin kuruluşunda ve içerisinde bulunan bir kardeşiniz olarak önemli hizmetlerimiz oldu ama gelinen noktada birlikte yaptığımız o güzel binayı söke söke aşağı doğru indiriyoruz zemine doğru. Bu saatten sonra da yeni bir alternatifle çıktığımız bu yolda milletimizin teveccühüne mazhar olmakta son derece mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Feramuz Üstün’ün yaptığı konuşmaların ve basının kendisine yönelttiği sorulara verdiği cevapları ve konuşmaların tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısına, Gelecek Partisi kurucusu Hakan Kobal, Gümüşhane il Başkanı Yasin Uçan, İl Başkanı Nazir Güler, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Tekin ve parti üyeleri katıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri