Ana SayfaTürkiyeFeramuz Üstün: Cumhurbaşkanı'ndan habersiz bıyığını kesemeyenler, dış politikanın tek kişi üzerinden yürütüldüğünü...

Feramuz Üstün: Cumhurbaşkanı’ndan habersiz bıyığını kesemeyenler, dış politikanın tek kişi üzerinden yürütüldüğünü iddia ediyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı Feramuz Üstün, Medya Notu'na özel açıklamalarda bulundu

Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Feramuz Üstün, Ankara’da yaşanan teşkilat değişiminden Gelecek Partisi’nin neden kurulduğuna kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

Gelecek Partisi nasıl bir ihtiyaçtan doğdu?

AK Parti’nin kuruluşundan beri içinde olan bir siyasetçiyim. Çok güzel hizmetler yaptığımız dönemler oldu. 2002 şartlarında memleket için AK Parti’nin içinde bulunduk. Ancak gelinen noktada aşınmaların, yıpranmaların, Sayın Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde memleket için sergilediği mücadeleye şahit olduk ve ona karşı gösterilen dirence şahit olduk. Sayın Genel Başkanımız, milletimizin hayrına ne varsa onun mücadelesi içinde oldu. Karşısında olanlar da şahsi menfaatlerini kaybetmemek için onun karşısında oldular. Hiç kimse Sayın Davutoğlu’na erdemli bir devlet adamına yakışmayacak bir suçlamada bulunamaz, bulunamadı da… Yapılan zorlama ve sahte suçlamalarda toplumun vicdanında hiçbir zaman kabul görmedi. 83 Milyona hitap edecek Alevi’ye, Sünni’ye, Türk’e, Kürt’e aynı vicdanla bakabilecek bir devlet adamı olarak gördüğümüz için Sayın Davutoğlu’nun kenara çekilip oturma imkanı olmadığını arkadaşları olarak bizler söyledik. Dolayısıyla milletin Ahmet Davutoğlu’na ihtiyacı var. Milletimizin dertlerini çözerek kardeşliği de pekiştireceğiz inşallah.

Genel Başkanımızın aldığı en yoğun eleştirilerden birisi sıfır sorun politikasıydı. Bir ülkenin yöneticisinin komşularıyla sıfır sorun hedeflemesi kadar doğal bir şey yoktur. Bunu başarırsınız, başaramazsınız ancak Sayın Genel Başkan’ın danışmanlığından başbakanlığına uzanan süreçte Ermenistan da dahil olmak üzere hiçbir komşumuzla kavgalı durumda değildik. Sınırımız olmayanlarla kanlı bıçaklıyız. 2011’den sonra ne oldu da one-minute’dan sonra kontrolü kaybetmeye başladık. Cumhurbaşkanı’ndan habersiz bıyığını dahi kesemeyen insanlar dış politikadaki bütün faturayı Davutoğlu’na kesiyor.

Ankara’da kısa süre içinde bir yönetim değişikliği yaşandı. Değişimin nedeni neydi?

Kongrenin kendi rekabetçi ortamı içinde o süreçten etkilenen bazı durumlar olabiliyor. Bu yaşananların partimize zarar verebilecek noktaya gelmesiyle birlikte değişim kaçınılmaz oldu. Genel Başkanımızın aldığı inisiyatifle bu şekilde bir görevlendirme gerçekleşti.

Partimizin kuruluşunu haber yapmayan havuz medyası 12 kişinin istifasını haber yaptı!

Basında bütün Ankara teşkilatının istifa ettiğine yönelik haberler çıktı. Durum tam olarak böyle mi?

Kesinlikle böyle bir şey yoktur. Böyle bir algı oluşturuldu. Partimizin kuruluşunu dahi haber yapmayan iktidar medyası, Ankara İl Teşkilatı’ndaki 9 kişinin istifası ile 3 ilçe başkanının istifasını il teşkilatımız dağılmış gibi yansıttılar. Sayın Genel Başkanımız tarafından bu görev bana tevdi edildiği zaman kararı büyük bir mutlulukla karşıladım. Bizden beklenen araziye çıkıp Ankaralılarla kucaklaşmamızdı. Ben bu heyecanın, istifa eden 12 kişinin dışındaki bütün teşkilatımızda görünce hemen araziye çıktık ve havuz medyasının oluşturmaya çalıştığı bu algıyı bir gün içinde yıkmış olduk. Taraflı tarafsız herkesin hakkımızı teslim edebileceği şekilde Ankara İl Teşkilatı sahadaki varlığını hissettirmiştir. Bu heyecanı içinde taşıyan ve her partide olduğu gibi bizde de hayati öneme sahip olan Ankara teşkilatını hak ettiği noktaya taşımak için gecesini gündüzüne katan kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, il yönetim kurulu üyelerine, ilçe başkanlarımıza, ilçe teşkilatlarımıza, genel başkan yardımcılarımıza ve genel merkez yöneticilerimize içtenlikle teşekkür ediyorum.

2021’e 25 ilçemizde teşkilatlanmış olarak gireceğiz!

Teşkilatlanma çalışmalarınız hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Şu ana dek il kongremizi gerçekleştirebilmeye yeter sayıda ilçemiz aktif durumdadır. Diğer ilçelerimizde teşkilatlanma çalışmalarımız hızla devam ediyor. En kısa süre içinde 25 ilçenin tamamında kurucu yönetim kurullarımızı oluşturmuş olacağız. İl kongremizin ardından bu çalışmalara daha da hız kazandıracağız. 2021’e bütün ilçelerimizi Gelecek Partisi teşkilatlarıyla buluşturarak gireceğiz. İl Kadın ve Gençlik Kollarımız aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Genel Başkan Yardımcılarımızın da katılımıyla ilçe yönetim kurulu toplantılarına katılarak o ilçelerde esnafı, pazarı ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek partimize olan teveccühü yakından görüyoruz.

İl kongremiz 2 Ekim’de!

Kongre süreciniz ne aşamada?

İlçelerimizdeki yasal zorunluluk olan kongre yeter sayısına ulaştık. İl kongremiz için bütün şartları yerine getirdik. 2 Ekim’de il kongremizi yapmak için müracaatımızı yaptık. Bütün delegelerimizin katılımıyla inşallah 2 Ekim’de il kongremizi de gerçekleştirmiş olacağız.

Sahada aldığınız tepkiler nasıl?

İl başkanlığına geldiğimden beri 1 aylık süreçte yönetim kurullarımız, genel merkez yöneticilerimiz, genel başkan yardımcılarımızın da katılımıyla bütün ilçelerimizde esnafla yaptığımız buluşmalarımızda şunu gördük ki; Gelecek Partisi milletimiz için bir nefes olmuştur, bir ümit olmuştur. Vatandaşımızın sıkıntılarını açık bir şekilde dillendiren bir parti haline gelmiştir. Eleştirilerimizi ve projelerimizi, vatandaşlarımızın yakından takip ettiğini gördük. Bu da bizi çok mutlu etti. Başbakanlığı döneminde Sayın Genel Başkanımızın memleket için hayata geçirmek isteyip de birtakım tezgahlarla önüne geçilmiş olmasının sıkıntıları bugün karşımıza acı bir şekilde çıkıyor. Vatandaşımız da bunun son derece farkında. Çünkü Sayın Başbakanımız bunları muhalefetken değil, devletin en tepesindeyken dile getirmiş, akrabacılığı devletin her kademesinden uzak tutmuş, milletin kazanımlarını bir grup müteahhite peşkeş çekilmesini engellemek için var gücüyle çalışmış, devlet malına el uzatılmaması için elinden geleni yapmıştı. Başbakanımızı, başbakanlıktan uzaklaşmasına da bu süreçler neden oldu. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri