Ana SayfaTürkiyeFeramuz Üstün'den Sibel Ünli mesajı: Sibel'in çığlığını duymayanlar geleceğimiz için nasıl çözüm...

Feramuz Üstün'den Sibel Ünli mesajı: Sibel'in çığlığını duymayanlar geleceğimiz için nasıl çözüm bulacaklar?

Gelecek Partisi Sosyal Politikalar Başkanı Feramuz Üstün tüm Türkiye’nin içini acıtan Sibel Ünli’nin hayatına son vermesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ömerler arayacağız” sözlerini hatırlatan Feramuz Üstün,
“1 liraya karnımı doyurabilirmiyim” diye haykırdığında aşırı lüks ve şatafatlı yemekli toplantılarda bulunan ve senin sesini duymayanlar, geleceğimiz için nasıl çözüm bulacaklar? Yeni Ömerler aramaktan ziyade önce Ömer gibi davranabiliyor muyuz ona bakmamız lazım.” dedi.

Üstün açıklamasına şöyle devam etti:

Sibel gibi belki de niceleri var. Nice gençler işsiz, umutsuz ve hayatlarının en güzel dönemlerinde gelecek kaygısı ve çaresizlik içerisinde. Gençler bu ülkenin geleceği fakat yarınlara dair umutlar tükeniyorsa ellerimizi başımızın arasına alıp bu ülke için yeniden akılla, vicdanla ve merhametle çalışmak, üretmek zorundayız.

“Gidecek bir yerim yok” diyerek hayatına son verirken bir evladımız herkes şunu çok iyi bilsin ki kuru hamasetle, müzmin muhalefetle ve popülist siyasetle bu ülkenin sorunlarına çözüm bulamayız, dertlerine derman olamayız.

Feramuz Üstün: Sibel’in sesini duymayanlar geleceğimiz için nasıl çözüm bulacaklar?

“1 liraya karnımı doyurabilir miyim” diye haykırdığında aşırı lüks ve şatafatlı yemekli toplantılarda bulunan ve senin sesini duymayanlar, geleceğimiz için nasıl çözüm bulacaklar? Yeni Ömerler aramaktan ziyade önce Ömer gibi davranabiliyor muyuz ona bakmamız lazım.
Evet bu ülkenin konuşulanlardan daha farklı bir beka sorunu var ve o sorun Sibel’in ve Sibel gibi gençlerimizin yarınlara dair umutlarının tükenmiş olmasıdır.

Üstün: Komşusu açken tok yatanlar…

Bizim medeniyet tasavvurumuz geçmişten bu yana “Komşusu açken tok yatak bizden değildir.” düsturu olmuştur, böyle de devam etmelidir.

Sibel yavrumuz yaşadığı maddi zorluklar ve gelecek kaygısıyla, hayata olan umudunu yitirdi ve canına kıyarak aramızdan ayrıldı. Çok üzgünüz… Allah rahmet eylesin. Ülkemizin pırıl pırıl genç yıldızlarına umut olmak, yol göstermek, yardım eli uzatmak biz büyüklerin asli görevi olmalıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz