Ana SayfaTürkiyeFerhat Kentel'in Şehir Üniversitesi açıklamasında dikkat çeken Erdoğan yorumu

Ferhat Kentel’in Şehir Üniversitesi açıklamasında dikkat çeken Erdoğan yorumu

Halkbank eliyle borç batağına saplanması ve bir çöküntüye uğraması beklenilen Şehir Üniversitesi hakkında ünlü sosyolog Ferhat Kentel çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Fil ortada” diyen Kentel “Esas motivasyonun Davutoğlu-Erdoğan gerilimi olduğunu sağır sultan bile biliyor” diye konuştu.

İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Kentel Halkbank eliyle köşeye sıkıştırılmak istenen Şehir Üniversitesi hakkında Euronews Türkçe’ye şu açıklamayı yaptı.

“Görünürde bu iş banka, hukuk gibi düzlemlerde geçiyor ama arkasındaki esas motivasyonun Davutoğlu-Erdoğan gerilimi olduğunu sağır sultan bile biliyor. Bunu saklamaya gerek yok, fil ortada. Burada önemli olan Davutoğlu’ndan ziyade bir üniversiteye ceza veriliyor. İşin siyasi boyutu Davutoğlu değil, bizzat üniversite ile ilgili. Bu üniversite on senede büyük bir başarı yakalamış. Bu üniversite ilk defa muhafazakar kesimler arasında gerçekten liberal, demokrat, özgürlükçü bir üniversite olarak çıktı. Ve bir alternatif oldu. Galiba işin siyasi kısmı böyle bir üniversiteyi cezalandırmak oluyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz