Ana SayfaTürkiyeFETÖ sanığına “Ekrem İmamoğlu aleyhine ifade ver” diyen bakanlar kim?

FETÖ sanığına “Ekrem İmamoğlu aleyhine ifade ver” diyen bakanlar kim?

Cezaevinde tutuklu bulunan FETÖ sanığına “Ekrem İmamoğlu aleyhine ifade ver” diyen bakanlar kim? Ekrem İmamoğlu Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü işaret etti.

Fatih Portakal Abdulhamit Gül’ü işaret etti

Fox ana haber sunucusu Fatih Portakal “O kişi Abdulhamit Gül mü? Belki önümüzdeki günlerde çıkıp açıklama yapacaktır” diye konuştu.

Cezaevindeki FETÖ şüphelisi kendisine Ekrem İmamoğlu aleyhinde ifade vermesinin teklif edildiğini belirtti. Bunun karşılığında serbest bırakılacaktı.

Bugün Fox kanalının sabah haberlerinde İsmail Küçükkaya’ya konuk olan Kemal Kılıçdaroğlu, “O gazeteciyi o kişiyle kim buluşturdu” diye sordu. Kılıçdaroğlu, “FETÖ sadığına Ekrem İmamoğlu” aleyhine ifade ver diyen bakanlar kim” diye sordu.

Fox ana haber sunucusu Fatih Portakal “O kişi Abdulhamit Gül mü? Belki önümüzdeki günlerde çıkıp açıklama yapacaktır” diye konuştu.

FETÖ tutuklusu Erkan Karaarslan: Aleyhinde ifade vermemi istediler

FETÖ’nün belediyeler imamı olarak yargılanan FETÖ tutuklusu Erkan Karaarslan 14 Mayıs günü görülen duruşmada gündeme bomba gibi düşen açıklamalara imza attı. Erkan Karaarslan kendisine CHP’li Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu aleyhinde ifade verirse tahliye olacağının söylendiğini belirtti. 

Ekrem İmamoğlu, bugün konuya ilişkin bir açıklama yaptı:

Ekrem İmamoğlu’dan yanıt geldi

“Olağanüstü bir olay aslında bu. Acı bir olay. Takip ediyoruz bilgi sahibi olduğumuz an itibariyle. Hukukçularımız vasıtasıyla takip ediyoruz. Tam bir kumpas. Seçime 13-14 gün kala, terörle ilgili suçlanan ve içeride olan bir kişinin yönlendirilmesi çabaları ve bu yönde yapılan çalışmalar, tek tek bunları tarih olarak beyan etmesi, bence şu anki tüm siyasileri zan altında bırakmıştır. Bununla ilgili çok net açıklamalar yapmak zorundadırlar. Toplumun, bugünkü hükümete olan inancını kırmıştır.”

“Belediye başkanı olacak bir kişinin ya da aday olacak bir kişinin yol haritasına taş koymak için nelerle uğraştığını gösteren çok üzücü bir olay. Tabii ki duyumlarımız var. Bir yerel gazeteci, FETÖ terör örgütü suçlamasıyla tutuklu olan bir kişinin ziyaretine üçüncü şahıs olarak yerel gazeteci nasıl gidebilmiştir. Herhangi birimiz böyle bir ziyareti yapabilir mi? Nasıl gidebilmiştir, kim izin vermiştir? Bahsi geçen bakanlar, yani ailesini, eşini, kendisini zorlayan, teşvik eden, ‘İmamoğlu aleyhine ifade ver’ diyen bakanlar kimdir? Bunları cevaplamaları gerekiyor. Gerçekten Türkiye siyaset tarihine çok önemli bir lekedir yapılan bu iş. Tabii ki suç duyurusunda bulunacağız. Arkadaşlarımız çalışıyor. Hem Adalet Bakanı’nı hem de Türkiye’yi yöneten tüm iradenin bu hususa cevap verme zorunluluğu vardır. Elbette canımızı çok sıkmıştır. Böyle acz içerisinde, bahaneler üreterek, insanları karalayarak, insanları yargı süreciyle suçlayarak bir şey elde etme çabası… Yazıklar olsun diyeceğim başka bir şey diyemiyorum ama hakkımızı sonuna kadar arayacağımızı belirtmek isterim.”

İmamoğlu: O bakanı ben biliyorum

“Seslendiğim bakanı ben biliyorum. Hatta dolaylı ikinci bakanı da biliyorum aldığım bilgiler doğrultusunda. Dolayısıyla 1 değil, belki birkaç bakan var bu işin içinde. Elbette buradan sesleniyorum. Hangi yetkiyle, dünya görüşüyle ve ahlakla böyle bir girişimde bulunmuştur. Elbette bunu yargıda, hukukta bir suçu var. O suç ne ise, onunla ilgili de suç duyurusunda bulunacağımı buradan beyan ediyorum. Şu anda bile geçmiş dönem belediye başkanlığı yaptığım yere müfettiş yollayıp, ifadelerimizin alındığı bir sürü hususta 2019’dan geriye doğru bir sürü soruşturmalar yapmak, bir şey aramak… 5 yıl belediye başkanlığı yapmış bir insanım. Allah’a şükür, hakkında tek bir mahkeme açılmamış bir insanım. Tertemiz bir insanı, elbet bazı hatalarımız olabilir, lekeleme çabası. Çok yazık. Acz içindeler. Üzülüyorum. Aczin birkaç modelini yaşıyoruz. Dün birisi kalkıyor memleketten, doğduğu yerden bahsediyor. Hesap diyor. Başka hesaplar bulmaya çalışıyor. Milletimiz artık gülüyor bu insanlara. Ama gülmekle kalmayacak, yargı huzurunda mutlaka hesap verecekler. İster adı bakan olsun, ister bir başkası olsun.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz