Ana SayfaTürkiyeFETÖ taktikleri, Pelikancılar, akraba kayırmacılığı! Davutoğlu'nun Şehir Üniversitesi açıklamasının şifreleri...

FETÖ taktikleri, Pelikancılar, akraba kayırmacılığı! Davutoğlu’nun Şehir Üniversitesi açıklamasının şifreleri…

Bugün hükümet medyasında yer alan İstanbul Şehir Üniversitesi haberine Ahmet Davutoğlu çok sert tepki gösterdi. İktidar medyası yayınladığı haberde “Ahmet Davutoğlu’ndan İstanbul Şehir Üniversitesi’ne bedelsiz arazi kıyağı” gibi uyduruk ifadeler vardı.

Davutoğlu’nun açıklamasında adı sanı duyulmamış bir şirketin sadece İBB’yi eleyerek Haydarpaşa ve Sirkeci garları için açılan ihaleyi almasını hatırlatması dikkat çekti.

Bilindiği gibi Haydarpaşa ve Sirkeci garları için açılan ihalede İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinin elenmesi günlerce tartışılmıştı. İhaleyi adı sanı daha önce duyulmamış Hezarfen Danışmanlık adlı bir şirket almıştı.

Danışmanlık şirketinin başındaki Hüseyin Avni Önder’in, Bilal Erdoğan’ın mütevelli heyetinde yer aldığı Okçular Vakfı’nın genel müdürlüğünü yaptığı ortaya çıkmıştı.

Davutoğlu ayrıca İstanbul Şehir Üniversitesi hakkında karar alanların FETÖ taktikleriyle hareket ettiklerini 28 Şubatçılarla aynı yolda yürüdüklerini belirtti.

İşte Davutoğlu’nun açıklamasında Şehir Üniversitesi’ne karşı kullanılan FETÖ ve 28 Şubat taktiklerine dikkat çektiği o satırlar…

“Gerek 28 Şubat’ta, gerek 17-25 Aralık sürecinde, öncesinde ve sonrasında kesinleşmemiş iddianameler, üretilmiş sahte deliller, hukuk diline çevrilmiş iftiralar ve paralel devlet yapısı taassubu ile alınan haksız kararlar ile ülkenin kaderine yön verilmeye çalışıldığım görmüştük. Bugün aynı yollardan geçenler, aynı eğitimi alanlar, aynı havayı soluyanlar yine aynı şekilde ülkemizde siyasetin, alternatif görüşün ve son tahlilde milletin önünü kesmeye çalışmaktadırlar.”

AK Parti iktidarında ayyuka çıkan akraba kayırmacılığına vurgu yapan Ahmet Davutoğlu, bu konuda da şu ifadeleri kullandı:  

“Başbakanlığım döneminde rehberim hukuk ve şeffaflık, hassasiyetim milletin hakkını korumak olmuştur. Bu imza ile bir akrabaya ayrıcalık tanınmamış, özel bir şirkete kıyak geçilmemiş, yeni haksız zenginlik kapıları açılmamış, düne kadar ismi bilinmeyen kişilere rant dağıtılmamıştır. Devir işlemine imkân sağlayan yasalar da, atılan imzalar da değişmemiştir. Değişen Türkiye’deki hukuk anlayışıdır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz