Ana SayfaTürkiyeFETÖ'cü Muharrem Köse'nin ifadesiyle polis Genelkurmay'ın kapısına dayandı!

FETÖ’cü Muharrem Köse’nin ifadesiyle polis Genelkurmay’ın kapısına dayandı!

Ankara dün karıştı. FETÖ’den yargılanan 15 Temmuz’un kilit ismi Muharrem Köse’nin şikayetiyle polisler Genelkurmay’ın kapısına dayandı. Savcı Kaan Kılıç’ın emriyle FETÖ ile mücadelenin kritik ismi Albay Mehmet Yüzbaşıoğlu’nun ifadesi alınmak istendi. Ankara’da neler oluyor?

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki 1 numarası Mehmet Yüzbaşıoğlu’nun evine polis gönderdi

FETÖ ile mücadelenin Genelkurmay’daki en güçlü isimlerinden biri olan Albay Mehmet Yüzbaşıoğlu’nun kapısına polisler dayandı. Ankara dün karıştı. Kripto savcı olduğu iddia edilen Kaan Kılıç, devletin FETÖ ile mücadelede en üst düzey isimlerinden birine, Genelkurmay’da görevli Mehmet Yüzbaşıoğlu’na ifadesini alması için polis gönderdi. 

Nihat Genç: Bu olay 15 Temmuz kadar, Balyoz’da Genelkurmay’ın tutuklanması kadar önemlidir

Mehmet Yüzbaşıoğlu’na, Genelkurmay’a kripto FETÖ’cülerin polis göndermesini yorumlayan Nihat Genç ”Dün Ankara karıştı. Balyoz sürecinde Genelkurmay Başkanı’nın tutuklanması ya da Kozmik odaya girilmesi gibi bir olay yaşandı. Bir kripto savcı şu an görevde olan Albay Mehmet Yüzbaşıoğlu’nun ifadesini almak için Genelkurmay’ın kapısına dayandı.” diye konuştu.

Olayın fitili Ankara’da yargılanan, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin 1 numarası olduğu iddia edilen Muharrem Köse’nin ifadesiyle ateşlendi. 15 Temmuz darbe kalkışmasıdan çok kısa bir süre sonra tutuklanan ve yargılanmasına devam edilen Muharrem Köse’nin şikayetiyle, Mehmet Yüzbaşıoğlu’nun evine polis gönderildi.

Ankara Savcısı Kaan Kılıç, Yüzbaşıoğlu’nun evine polis gönderdi

Ankara Batı Savcısı Kaan Kılıç, Mehmet Yüzbaşıoğlu’nun ifadesinin şüpheli sıfatıyla alınması için polis ekipleri gönderdi. Ancak Yüzbaşıoğlu’nun tepkisiyle polis geri adım atmak zorunda kaldı. Yüzbaşıoğlu ifadeye götürülemedi. Böyle bir olayın nasıl patlak verdiğini araştırmak üzere Hakimler ve Savcılar Kurulu soruşturma başlattı. 

Nihat Genç olayı “Kripto yargı Genelkurmay’a dayandı” sözleriyle duyurdu

Kurucusu olduğu YouTube kanalı Veryansın TV’de konuşan Nihat Genç, “Muharrem Köse’ler darbelerin planlayıcıları. Bu adamların sözüyle kahraman komutanların evine ifade almak için adam gönderiyorsunuz. FETÖ’cüler şimdi bir canlanma belirtisi gösteriyor. Şimdi Kaan Kılıç diye birini bulmuşlar. Ankara’nın göbeğinde bir savcı hala FETÖ iktidarı varmış gibi en kuvvetli komutanlarından birine, nizamiyeye, Genelkurmay’a polis gönderiyor.” diye konuştu.

Genç, “Örgüt kafayı kırmaya mı başladı? Sen kimsin Genelkurmay’ın kapısına dayanacaksın? Yersin tokadı oturursun aşağıya. Gidersin 50 sene FETÖ’cülükten yatarsın. Savcı çocuk, yakmışlar bu çocuğu. Örgütün adamlarını ne kadar pis ve iğrenç kullandığını gösteriyor bu.” dedi.

Nihat Genç: Bu çok önemli bir olay

Nihat Genç, “Ortalığın kaynaması lazım. Çok önemli bir olay. 15 Temmuz darbe gecesi gibi bir olay. Siz kimsiniz Genelkurmay kapısının önüne dayanacaksınız! Bu adamların siciline bakın.Kimdir diye kontrol edemiyor musunuz? Bomba resmen. Savcılığın içine bomba koymuşlar. İntihar bombacılığı yapmış bu adam da. Belki de bizim bilmediğimiz bir şeytanlık düşünüyorlar.” ifadelerini kullandı.

Celal Ülgen de uyarmıştı

Balyoz Davası’nın önemli avukatlarından Celal Ülgen, dün bu kritik olay hakkında attığı twitter mesajında şunları belirtmişti: FETÖ ile mücadelede önemli görev yapan Kara Kuvvetleri Hukuk Hizmetleri Başkanı Hâkim Albay Mehmet Yüzbaşıoğlu’nun lojmanına polis gitmiş fakat sonradan durdurulduğu bilgisi gelmiştir. Ne oluyor? Fetoş cephesi yeniden mi mevzi kazanıyor?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz