Ana SayfaTürkiyeFETÖ'cüler sadece kullanılan değil kullanmak üzere saklanan bütün soruları da çaldı

FETÖ’cüler sadece kullanılan değil kullanmak üzere saklanan bütün soruları da çaldı

Yükseköğretim Kurumu’nun (YÖK) eski başkanı ve Gelecek Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Yusuf Ziya Özcan, YÖK Başkanlığı yaptığı dönemde sınav sorularını çalan FETÖ’cü hainlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Hükümete sınav eleştirisi

TV5’te Muhammed Vefa ve Bünyamin Güler’in sunduğu Ankara Bürosu’na konuk olan Yusuf Özcan, koronavirüs salgınına rağmen YGS ve LGS sınavlarının yapılmasını eleştirerek, “Hükümet paraya bel bağlayarak, ondan ümidini kesmeden sınavların yapılmasına karar verdi. Bence yanlıştı. Turizmden 10 milyar doları bulabilirsiniz ama çocuklarımızı kaybetmeye değmez” dedi. 

Yusuf Özcan: Her ile üniversite yanlıştı, söyledim

Özcan, üniversitelerde kalite düşüklüğünün en büyük sebebinin üniversitelerin sayısı olduğunu belirterek,  şunları kaydetti: “Bence, her ile üniversite açma fikri yanlıştı. Ben o dönem eleştirilerimi söyledim ama dinleyen yoktu! Her ilde bir üniversite istemek kötü bir ideal değil ama pratik ve uygulanabilir değil. Cumhurbaşkanına birçok kez söylemişimdir; böyle sosyoekonomik durumu olmayan 3 ile, onların ortası bir yerde üniversite yapılmalı. Haydi, Şırnak’taki üniversiteye nasıl öğretim üyesi bulacaksınız?” 

FETÖ’cüler kullanılan ve kullanmak üzere saklanan bütün soruları aldı

Özcan, YÖK Başkanı olduğu dönemde Fetö’cülerin sınav sorularını çalmasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Özcan, “Cumhuriyet Başsavcısı Şadan Sakınan’ı bu işi takip etsin diye verdiler. Savcı Sakınan geldi, benden dataların depolanması için ekstra hard disk istedi. 1 terabayt disk verdim. Geçti bir tane daha hard disk istedi. Hayırdır dedim, ne yapacaksınız bu hard diski, sorular 10 megabayt tutmaz dedim. Sakınan, ‘biz geriye dönük arama yapacağız’ dedi. Ne demek geriye dönük arama dedim. ‘Bütün sınavları alacağım’ dedi. 4 terabayt disk verdim, 5’inci hard diskte tamam dedim artık. Siz bütün soruları alıyorsunuz, bu çalınan sorularla alakalı değil dedim.  Ben bir daha hard disk vermeyince Zekeriya Öz beni aradı; ‘hocam bu Türkiye için çok önemli bir mevzu’ dedi. Bende dedim ki, evet çok önemli ama bir türlü sonuç çıkmıyor.  Zekeriya Öz, ‘Şadan Sakınan elinden geleni yapıyor, sizden hard disk istemiş siz olmaz demişsiniz’ dedi. Sonra öğrendim ki en baş FETÖ’cü Şadan Sakınan çıktı. Saflığımıza bak, bin terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir sınav soruları 10 megabayt tutmaz. ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar” ifadelerini kullandı.  

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri