Ana SayfaTürkiyeFETÖ'de yeni milat 15 Temmuz mu oldu? Nihal Olçok'tan Burhan Kuzu'ya FETÖ...

FETÖ'de yeni milat 15 Temmuz mu oldu? Nihal Olçok'tan Burhan Kuzu'ya FETÖ sorusu

15 Temmuz darbe kalkışmasında eşini ve 16 yaşındaki oğlunu şehit veren Gelecek Partisi kurucu üyesi Nihal Olçok, FETÖ adlı terör örgütüyle ilgili ilginç açıklamalar yapan eski AK Partili vekil Burhan Kuzu’ya FETÖ için neden 15 Temmuz tarihini milat kabul ettiğini sordu. 

15 Temmuz darbe girişiminde AK Parti kampanya danışmanı eski eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyesi Nihal Olçok, eski AK Parti milletvekili Burhan Kuzu’ya sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Olçok, Kuzu’ya ‘FETÖ’ milatının neden 15 Temmuz olduğunu sordu. 

Kuzu’nun “Abant Platformu’nun elbetteki müdavimiydim.Tüm toplantılarına katıldım.Harun Tokak’la da derin dostluğumuz vardı.Bunlara bir hizmet hareketi olarak katıldım. Ama 15 Temmuz’da gerçek yüzleri ortaya çıktı. Darbecilerin yanında nasıl durabilirim?” paylaşımını alıntılayan Olçok, “Peki neden milat sizin için 15 Temmuz da gariban için 17-25 Aralık sayın Burhan Kuzu? Ayrıca Bank Asya’ya para yatıran suçlu ama Bank Asya’yı kuran ve yönetenler suçsuz. Hatta görevleri yükseltiliyor ? Sizin adalet size, bizim adalet bize mi ?” tepkisini gösterdi. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri