Ana SayfaTürkiyeFETÖmetre tartışması Sabah'a da sıçradı! Sabah yönetimi kalemi Mevlüt Tezel'e verdi "Bombala...

FETÖmetre tartışması Sabah’a da sıçradı! Sabah yönetimi kalemi Mevlüt Tezel’e verdi “Bombala Rıdvan’ı gitsin” mi dedi?

Sabah yazarı Mevlüt Tezel, futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'e çok sert bir yanıt kaleme aldı.

Rıdvan’ın Rasim Ozan Kütahyalı, İbrahim Seten gibi isimleri hedef aldığı, FETÖ’cü ilan ettiği olay gecede A Spor Erman Toroğlu için de ayrı bir parantez vardı. A Spor hakkında söylenenlere hayli içerlediği görülen Sabah yönetimi, kalemi Mevlüt Tezel’in eline verdi. İşte Mevlüt Tezel’in Rıdvan Dilmen’i sert şekilde eleştirdiği o yazı.

Rıdvan Dilmen’in NTV’de canlı yayında “Erman Toroğlu ve A Spor yönetiminden bir özür bekliyorum. Benim adım Rıdvan Dilmen ben şeytan değilim” demişiti. Rıdvan’a yanıt Sabah yazarı Mevlüt Tezel’den yanıt geldi.

Rıdvan’ın FETÖmetresi mi var sorusu

 Sabah grubu adına sözü alan Tezel, “Rıdvan’ın FETÖmetresi mi var?” diye sordu.

NTV’ye hiç yakışmayacak bir yayının yapıldığını belirten Tezel, Dilmen’in kanalı babasının kanalıymış gibi kullandığını ifade etti.

Rıdvan Dilmen için “Yargı dağıttı, sanki savcıymış gibi bazı isimleri FETÖ’cü ilan etti. Rıdvan’ın da bir ‘FETÖmetre’si varsa bilelim, güvenlik güçleri faydalansın” diyen Tezel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sonra Fatih Altaylı, Rıdvan’ın açıklamalarından yola çıkarak Bloomberg TV’yi kendi kişisel hesaplaşması için kullandı, Ersin Düzen’in aldığı ücreti diline doladı. Sonra Düzen, devletin kanalı TRT’yi kullandı, suçlamalara cevap verdi.”

Neden şimdi konuşuyor sorusu

Dilmen neden şimdi konuştu diyen Tezel, “Rıdvan, yıllar önce yazılmış tweet’leri, eskide kalmış ayak oyunlarını şimdi gündeme getirip “Bakın bakın bu FETÖ’cü” der gibi konuştu! Asıl sorulması gereken, Rıdvan eskiden neden sustu ve şimdi neden konuşuyor?” ifadelerini kullandı.

Tezel, yazısını şöyle sürdürdü:

“Geçmişte susanın, şimdi hesap sormaya hakkı olabilir mi? Ama Rıdvan sanki bir ‘troll’ gibi kendisiyle sorunları olanları FETÖ’cü ilan etti. Ha o isimler FETÖ’cü olabilir, olmayabilir de, bilemem! Rıdvan’ın elinde delilleri varsa gider savcılığa! Milyonların izlediği bir kanalda ekrana çıkıp “Sayın Cumhurbaşkanım, size de hakaret ediyorlar” minvalinde destek bulmaya çalışmak ise hiç hoş olmadı.

Bir futbol yorumcusunun, uzmanı olmadığı konularda siyasete bulaşarak geldiği duruma bakar mısınız? Rıdvan, saygınlığını kaybetmek için elinden geleni yapıyor!

Bazıları ısrarla siyaseti futbolun içine sokmaya çalışıyor. Bu durum eleştirilirken bile siyaset yapılıyor aslında! Geçtiğimiz sezonlarda tribünlere siyasetin bulaştırılmaya çalışıldığını gördük. Örneğin Rıdvan’ın önceki gece başlattığı tartışmaya en çok FETÖ’cü hesaplar sevindi. Futbol gibi milyonları ilgilendiren konularda siyasiler hakkında konuşmak, imada bulunmak bile bazen o siyasetçilere zarar verebilir!

Önceki gece bir kez daha gördük ki, futbolumuzda çeşmenin başında olanın sustuğu, diğerlerinin ise “Hani bana hani bana” diye ayak oyunları çevirdiği, roller değişince kartların yeniden dağıtıldığı bir rant ve güç kavgası var. Ama sorduğunuzda hepsi dürüst! Rıdvan Dilmen ve türevleri lütfen dedikodunuzu, ‘kim daha çok kazandı’ kavganızı, ayak oyunlarınızı çorbacılarda, ünlü restoranlarda yapın! Kendi çıkarlarınız için TV kanallarını kullanmayın, kurumların adını geçirmeyin!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri