Ana SayfaDünyaFETÖ'nün barınacak yeri kalmadı!

FETÖ’nün barınacak yeri kalmadı!

Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Doç. Dr. Cahit Bağcı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Türkben, Kamboçya’ya seyahat düzenledi. Kamboçya 
Başbakanı Hun Sen ile görüşen Ahmet Türkben, ülkeyi FETÖ terör örgütüne karşı uyardı. Uyarıları dikkate alan Hun Sen, FETÖ’ye ait 4 okulun kapatılması için talimat verdi. Örgüte bağlı 4 okul, yerel şirket tarafından satın alınarak adı değiştirildi.

Eli kanlı Fethullahçı terör örgütüne bir darbe daha vuruldu. Kamboçya’da yapılanan örgütün eğitim ayağı yok edildi. FETÖ’ye bağlı 4 okul kapatıldı. Kamboçya Başbakanı Hun Sen, ülke genelinde FETÖ yapılanmasına izin verilmeyeceğini ifade etti.

Türkiye Maarif Vakfı’ndan (TMV) yapılan açıklamaya göre, Kamboçya Başbakanı Hun Sen, ekim ayındaki Türkiye ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmede, FETÖ ile mücadelede iş birliği yapılacağı yönünde teminat verdi. Aynı ziyarette imzalanan eğitim alanındaki iş birliği anlaşması da 11 Aralık’ta onaylanarak yürürlüğe girdi. 

Bu ziyaretin ardından Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Doç. Dr. Cahit Bağcı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Türkben de Kamboçya’ya gitti. Ziyarette yetkililerle bir dizi resmi görüşmelerde bulunuldu. 

Son dakika: Kamboçya'daki FETÖ okulları kapatıldı

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcı ve Türkben, Kamboçya’da dışişleri ile eğitim bakanlarıyla son derece verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bağcı ve Türkben, görüşmelerde Türkiye’de seçilmiş hükümete kanlı bir darbe girişiminde bulunan FETÖ’nün, Kamboçya devleti ve halkı için de tehdit olacağı uyarısında bulundu. 

Kamboçya’daki yetkililer ise bu konudaki hassasiyetleri çok iyi anladıklarını belirterek, FETÖ faaliyetleri ve okulları konusunda da gerekli tüm adımları attıklarını vurguladı. 

Yetkililer TMV heyetine, uzun yıllardır ülkede faaliyette bulunan FETÖ irtibatlı Zaman Üniversitesi ve buraya bağlı 4 okulun Kamboçya hükümetinin müdahalesi sonucu yerel bir şirket tarafından satın alınarak 15 Kasım itibarıyla isminin International Paragon University olarak değiştirildiğini bildirdi. 

This image has an empty alt attribute; its file name is image-56.jpeg

Kamboçyalı yetkililer okullarda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hiçbir personel, öğretmen ve idarecinin kalmadığını ve ülkeyi terk ettiklerini, Türkiye ile Kamboçya arasında problem olan ve ilişkileri zedeleyecek hiçbir unsurun yaşamasına müsaade etmeyeceklerini kaydetti. 

TMV heyeti ise FETÖ ile mücadele konusunda Türkiye’ye verilen destekten dolayı teşekkür etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz