Ana SayfaTürkiyeFETÖ’nün ekibine sızmayı başaramadığı Davutoğlu'nun koruma müdürü neden ve nasıl emekli edildi?

FETÖ’nün ekibine sızmayı başaramadığı Davutoğlu’nun koruma müdürü neden ve nasıl emekli edildi?

Davutoğlu’nun emekliye sevk edilen eski koruma müdürünün ekibine FETÖ’nün bir türlü sızmayı başaramadığını biliyor muydunuz?

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun eski koruma müdürünün emekliye sevk edildiği haberi akşam saatlerinde düştü ajanslara. Uzun yıllar Davutoğlu’nu koruyan ekibin başındaki isim olan Sabri Yıldız emekliye sevk edildi. Şöyle geçmişe kısa bir bakış yapıldığında görülecektir ki Sabri Yıldız, FETÖ’nün iftiralarla, kumpaslarla Davutoğlu’ndan uzaklaştırmaya çalıştığı bir isimdi.

Sabri Yıldız neden FETÖ’nün hedefiydi?

Dışişleri Bakanlığı’ndan beri Davutoğlu’nun yanında olan Sabri Yıldız’ın bir mottosu vardı. Maaşını devletten alan başka hiçbir yerden talimat alamaz. Meslek kariyerini de bu desturla kurdu.

Dışişleri Bakanlığı’nın ardından Başbakan olan Ahmet Davutoğlu yakın koruma ekibinin başındaki isim olan Sabri Yıldız’ı da yanına aldı. FETÖ o dönemde, Başbakanlık Koruma Daire Başkan Vekili olan Sabri Yıldız’ı saf dışı bırakmak için çok sayıda kumpas kurdu.

Geçmişte Karar gazetesinde yer alan bir özel haberden de anlıyoruz ki FETÖ’nün koruma imamı olan Başbakanlık Koruma Daire Başkanı Zeki Bulut bu kumpasların başındaki isimdi.

Davutoğlu’nun ekibine sızabilmek için defalarca operasyon çeken FETÖ imamı Zeki Bulut’un önünde hep Sabri Yıldız’ın ördüğü bir duvar vardı.

Zeki Bulut, Sabri Yıldız hakkında Davutoğlu’nu ve ailesini takip ettirdiği yolunda iftiralar attı. Amaç Yıldız’ı safdışı bırakarak Davutoğlu’nun koruma ekibini de FETÖ’cü isimlerden oluşturmaktı.

İşte FETÖ’yü ekibine sızdırmayan o isim, Sabri Yıldız bugün emekliye sevk edildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri