Ana SayfaTürkiyeFikri Akyüz'den din eğitimine 'ortaçağ zihniyeti' diyen Özgür Özel'e: İslam bir zihniyet...

Fikri Akyüz’den din eğitimine ‘ortaçağ zihniyeti’ diyen Özgür Özel’e: İslam bir zihniyet değildir, insanlık için çağlar üstü bir mesajdır

CHP Sözcüsü Özgür Özel, 4-6 yaş din eğitimi için “Ortaçağ zihniyeti” diyerek küçümseyici ifadeler kullandı. Özgür Özel, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 4-6 yaş Kur’an kurslarını eleştirdi. Okul öncesine din eğitimini ‘orta çağ zihniyeti’ olarak tanımladı.

CHP’li Özgür Özel’in şu sözleri tartışmalara neden oldu:

“Bu kafayla, bilimin B’si, fiziğin F’si, matematiğin M’si de olmuyor üniversiteye gidince. Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir ortaçağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet’e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa’ya uygunluğu var.”

Fikri Akyüz’den Özgür Özel’e cevap

Sosyal medyada farklı farklı tepkiler gelirken Fikri Akyüz, o sözler için “İslam bir zihniyet değildir, Çağlarüstü bir mesajdır, insanlık içindir” dedi.

Akyüz, “İslam ortaçağ zihniyeti değildir. İslam ilkçağ zihniyeti değildir. İslam yeniçağ zihniyeti de değildir. Zira İslam, zihniyet değildir. “Çağlarüstü” bir mesajdır. İnsana gelmiştir; insanlık içindir. Özgür Özel ise “insanlığa” hakaret eden bir insandır.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri