Ana SayfaTürkiyeFikri Akyüz'den AK Parti’de yaşanan ihraçlara Korkut Özal’lı, Erbakan'lı gönderme

Fikri Akyüz’den AK Parti’de yaşanan ihraçlara Korkut Özal’lı, Erbakan’lı gönderme

Fikri Akyüz son günlerde yeniden ayyuka çıkan AK Parti’deki ihraçlara tepki gösterdi. Fikri Akyüz’ün AK Parti eleştirisinde Korkut Özal’lı, Erbakan’lı göndermeler vardı.

Fikri Akyüz Mustafa Yeneroğlu’nu da partiden uzaklaşmak zorunda bırakan AK Parti yönetimine “Bugün AK Parti daha iyi olsun diye ikaz edenler ihraç ediliyor. 41 yılda gelinen nokta maalesef budur” diyerek tepki gösterdi.

İşte Fikri Akyüz’ün o mesajı:

1978’de Korkut Özal, Necmettin Erbakan’a karşı Milli Selamet Partisi Genel Başkan adayı oldu. Ama Erbakan, K. Özal’ı partiden ihraç etmeyi bırakınız, disipline bile vermedi. Bugün, Ak Parti daha iyi olsun diye ikaz edenler ihraç ediliyor. 41 yılda gelinen nokta maalesef budur.

Fikri Akyüz’ün göndermesindeki arka plan

1978’de dağılan hükümet nedeniyle Korkut Özal Erbakan’ı suçlamıştı. Ardından alternatif bir liste çıkarmaya karar verdi. Amacı elbette Erbakan’ı devirip yerine geçmekti. Erbakan’ın listesiyle Korkut Özal’ın listesi kongrede yarıştı ve kazanan Erbakan oldu. Kongrede Erbakan bir kez daha genel başkan seçildi ve muhalif hareket mağlup edildi. Ancak Erbakan hiçbir zaman Korkut Özal’ı hain ilan etmedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz