Ana SayfaTürkiyeFlaş! Flaş! Erdoğan'a seçimler kazandıran ünlü isim Kılıçdaroğlu'na danışman oldu

Flaş! Flaş! Erdoğan’a seçimler kazandıran ünlü isim Kılıçdaroğlu’na danışman oldu

Uzun süre Erdoğan'a siyasi danışman olarak katkıda bulunan İbrahim Uslu'nun CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile çalışmaya başladığı öğrenildi.

Uzun süre Erdoğan’a siyasi danışman olarak katkıda bulunan ünlü anketçinin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile çalışmaya başladığı öğrenildi.

Hürriyet’ten Yalçın Bayer, bir dönem kamuoyu araştırma şirketi ANAR’ın genel müdürlüğünü yapan siyaset danışmanı İbrahim Uslu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığına getirildiğini ve genel merkezde yer tahsis edildiğini belirtti.

Bayer yazısında, “Ankara’’dan bir ‘vekil’ ‘Bir konuda sizi bilgilendirmek istiyorum’ diyor. ‘AKP ve MHP dökülürken, CHP’nin ‘başarılı’ olamaması, bu nedenle yapılan araştırmalara göre tepkisizlik ve güvensizlik unsurların öne çıkması, CHP’nin yeni bir kadrolaşmada kararlı olduğu gösteriyor.’ ‘Aman’ diye ekleyerek isminin ortaya çıkmamasını rica ediyor, ‘Çünkü başıma gelebileceklerden endişe duyuyorum’ diyor.CHP’nin yeni ‘atağının’ hazırlıkları için Kılıçdaroğlu’nun bazı isimleri kadrosuna dahil ettiği de öğrenildi. Bu isimlerin en önemlisi, ANAR Araştırma’nın başındaki akademisyen İbrahim Uslu’nun Kılıçdaroğlu’na danışman olarak getirilmesi. Daha önce AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi danışmanlığında bulunan Uslu’ya CHP Genel Merkezi’nin 13. katında yer tahsis edildi.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri