Ana SayfaTürkiyeFlaş! Flaş! Meclis karıştı... MHP'li vekilden Özgür Özel'e yumruklu saldırı

Flaş! Flaş! Meclis karıştı… MHP’li vekilden Özgür Özel’e yumruklu saldırı

Cumhuriyet Halk Partili Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesi sırasında MHP’liler Devlet Bahçeli’nin bekletildiğini belirterek gerginlik çıkardı. MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un CHP’li Özgür Özel’e yumruk attığı öğrenildi.

TBMM’de mahalle bekçileri kanunu görüşülürken, CHP’li vekiller Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini protesto amacıyla yavaş oy kullanma eylemi yaptılar….

TBMM’de mahalle bekçileri kanunu görüşülürken, CHP’li vekiller Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini protesto amacıyla yavaş oy kullanma eylemi yaptılar. Bu eylemin ardından Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un, Genel Kurul’da bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli’nin bekletildiği gerekçesiyle CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e yumruklu saldırı düzenledi.

MHP’liler, Devlet Bahçeli’nin uzun süre bekletildiği gerekçesiyle CHP’ye karşı yoğun tepki gösterdi. Daha sonra AKP’den muhalefetin söz hakkını engelleyen bir girişim geldi.

AKP’nin bu tavrını eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in konuşması ise MHP’liler tarafından engellenmeye çalışıldı. Özel’e MHP’li bir vekil tarafından yumruklu saldırı düzenlendiği bildirildi. Özel’e yumruklu saldırıda bulunan ismin Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz olduğu aktarıldı.

Özgür Özel: Olcay beyin ciddi bir yaralanması var.

Halk TV’ye konuşan Özel, “Önemli bir şey yaralanma yok. Sayıştay seçimi sırasında 4 saate varan milletvekillerimizin Enis Berberoğlu’nu düşünerek oy haklarını kullanmaları sonrasında MHP Milletvekili Olcay Kılavuz olduğunu öğrendiğimiz kişi arkadan gelerek yüzüme yumruk attı. Yanımdaki milletvekili arkadaşımız ona müdahale etti. Hafif bir darbe aldık. Olcay beyin ciddi bir yaralanması var. Gözlüğümü yere düşürecek bir müdahalesi oldu. Daha sonra arkadaşlarımız püskürttüler” ifadelerini kullandı.

Twitter’da da Aktroller de Özgür Özel hakkında aynı ifadelerin olduğu bir linç kampanyası başlattı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri