Ana SayfaTürkiyeFlaş! Flaş! Okullar yeniden kapanıyor mu?

Flaş! Flaş! Okullar yeniden kapanıyor mu?

Okullar kapanıyor mu merak konusu. 19 Ekim günü İstanbul, Ankara ve Bursa'da okullar tatil mi olacak?

Koronavirüs nedeniyle futbolda yaşanan ertelemeler akıllara okulları da getirdi. Okullar kapanıyor mu merak konusu. 19 Ekim günü İstanbul, Ankara ve Bursa’da okullar tatil mi olacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta İstanbul olmak üzere Bursa ve Ankara’da koronavirüs vakalarında artış olduğunu söyledikten sonra ‘Okullar kapanıyor mu’ sorusu yeniden tartışılmaya başlandı.

19 Ekim pazartesi günü Pazartesi İstanbul, Ankara ve Bursa’da okullar tatil mi olacak. İşte detaylar…

Okullar kapanıyor mu?

Okullar kapanıyor mu? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ziyaret için gittiği Erzurum’da bazı açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Valiliği, Şehir Hastanesini ziyaret ettikten sonra kısa bir basın toplantısı düzenledi. Peki 19 Ekim 2020 Pazartesi İstanbul, Ankara, Bursa okullar tatil mi?

Okulların açılmasına da değinen Koca, ilerleyen 3 haftalık süreç içerisinde ortaokul ve liselerde kalan sınıfların ne zaman açılacağına dair ilerleyen zamanlarda açıklamalar yapacaklarının altını çizdi.

Fahrettin Koca ne dedi?

Koca açıklamasında, koronavirüs salgınına karşı 7 aydır mücadele verdiklerini hatırlatarak en gelişmiş ülkelerde dahi sağlık sistemi kapasitesinin yetersiz olduğunu belirterek başarılı bir mücadele verdiklerini altını çizdi. Birkaç haftadır ülke genelinde düşüş yaşadıklarını ifade eden Koca, maalesef İstanbul ve Bursa gibi bazı büyükşehirlerde koronavirüs vaka sayılarında artış olduğunu hatırlattı.

Okullar tatil mi oluyor?

Vatandaşları bir kez daha rehavete karşı uyaran Koca, okullarda da gereken tüm önlemleri aldıklarını ve ara sınıflarla ilgili olarak da ilerleyen günlerde karar alacaklarını sözlerine ekledi. Sabah saatlerinde Erzurum’a giden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı Erzurum Valisi Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir karşıladı. Buradan Erzurum Valiliğine geçiş yapan Koca, valilik şeref defterine imzasını attı.

Pazartesi günü okullar tatil edilecek mi?

19 Ekim Pazartesi günü için henüz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılmadı. Ancak Süper Lig’de bazı karşılaşmalar şimdiden tatil edildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri