Ana SayfaTürkiyeFlaş! Flaş! Tartışmaların odağındaki Prof. Yaramış istifa etti

Flaş! Flaş! Tartışmaların odağındaki Prof. Yaramış istifa etti

Katıldığı panelde “Darbeye karışmış ama pişman olmuş kişileri kazanmalıyız” diyerek bir anda Türkiye’de gündeme oturan Türk Tarih Kurumu Başkanı Ahmet Yaramış’ın istifa ettiği öğrenildi.

Afyonkarahisar’da düzenlenen bir panelde “Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kazanmamız gerekiyor” diyen Prof. Dr. Ahmet Yaramış, Türk Tarih Kurumu Başkanlığı görevinden istifa etti.

Yaramış, Afyonkarahisar’da düzenlenen bir panelde “Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kazanmamız gerekiyor” açıklamasını yapmıştı.

Yaramış daha önce yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın her türlü kararını saygıyla karşılarım. Çünkü ben Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ile buraya tayin oldum, o tayin etti, o aldığında hiç üzülmem. Görevim hizmetim buraya kadarmış derim. Cumhurbaşkanımız isterse, gereğini yaparım, istifa ederim. Ama ben kendim istifa edersem bunun saygısızlık olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri