Ana SayfaTürkiyeFlaş iddia! Erdoğan damadı Berat Albayrak'ı Hazine'nin başından alıyor

Flaş iddia! Erdoğan damadı Berat Albayrak’ı Hazine’nin başından alıyor

Akşamı hareketlendiren iddia Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz‘dan geldi. Ünlü anketçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salgından sonra yapacağı yurt gezisinden önce kabine revizyonuna gideceğini iddia etti. Buna göre Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Yardımcısı, damadı Berat Albayrak ise Dışişleri Bakanı olacak. Özkiraz’ın iddiaları bunlarla da sınırlı değil…

Berat Albayrak’ın yerine Adnan Bali mi?

Özkiraz, eski Başbakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağını söylerken, Berat Albayrak’ın ise Dışişleri Bakanı olacağını öne sürdü. Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın yerine ise Adnan Bali’nin isminin konuşulduğunu belirten Özkiraz, “İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor” dedi.

Özkiraz’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

“Arkadaşlar Akp Genel başkanı Erdoğan bir yurt gezisine çıkacağını söyledi. Çoğu kişi bunu bir seçim startı olarak okusa da ben bunu partisindeki yaprak dökümünü engellemek için yaptığını anlatmıştım. Dün aldığım kulis de bunu doğruluyor.

“Erdoğan geziden sonra önce bir kabine revizyonu yapacak. Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu başkan yardımcısı oluyor. Yatırımcı bakanlıklar Yıldırım’a Diğerleri Soylu’ya bağlanıyor.

“Albayrak dış işlerine geçiyor ve doğrudan Erdoğan’a bağlı olacak. Yerine Adnan Bali konuşuluyor. İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor. Detayları zaman zaman yazarım. Canlı yayına gelebilirsiniz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri