Ana SayfaTürkiyeFlaş son dakika! Abdullah Gül cumhurbaşkanlığına adaylığını mı açıkladı?

Flaş son dakika! Abdullah Gül cumhurbaşkanlığına adaylığını mı açıkladı?

Daha önce cumhurbaşkanlığı adaylığında potadan dönen Abdullah Gül’ün ismi adaylık için yeniden gündemde. Bu kez açıklama Temel Karamollaoğlu’ndan geldi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesinin iktidara yakın gazeteciler tarafından adaylık teklifi götüreceğine yönelik iddialara yanıt verdi.

Saadet Partisi Genel Başkanın Temel Karamollaoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yakın sürede görüşeceğini duyurmasının ardından görüşmenin içeriğine dair çeşitli iddialar gündeme geldi.
Karamollaoğlu’nun, Gül’e cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylık teklifi götürüleceği iddia edildi.

Sözcü’den Ruhat Mengi‘nin görüştüğü Karamollaoğlu, “Gül cumhurbaşkanlığı yapmış, tecrübesi olan eski bir arkadaşımız, kendisiyle istişare etmeyi faydalı bulduğum için görüşmeye gidiyorum, bir teklif götürmüyorum” dedi.

Gül’ün aday olma ihtimalinin de sorulduğu Karamollaoğlu, “Bu müzakerelerin onunla ilgisi yok, bu konu şimdi gündemde değil. Muhalefet liderlerinin gündeminde değil. Gazeteciler konu bulamayınca bir şey uydurmak mecburiyetini hissediyorlar. Ben o konuyu görüşmek için gitmiyorum, kendisiyle Türkiye’nin sorunları hakkında bir fikir teatisinde bulunmak için gidiyorum, şu anda cumhurbaşkanlığı adaylığı gibi bir gündem yok” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri