Ana SayfaTürkiyeFlaş son dakika! Buğra Kavuncu'ya saldırı

Flaş son dakika! Buğra Kavuncu’ya saldırı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu saldırıya uğradı. Saldırı görüntüleri şok etkisi yaratırken siyasilerden saldırıyı kınayan açıklamalar geldi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, programa konuk olduğu Halk TV stüdyolarından ayrıldığı sırada yumruklu saldırıya uğradı. Kavuncu, saldırı sonrası yaptığı açıklamada “‘Bunlar daha iyi günleriniz’ lafının bir Cumhurbaşkanı tarafından söylendikten sonra nelere yol açacağı düşünülmeli” dedi.

İstanbul Valiliği’ne bağlı İl Koruma Komisyonu’nun Kavuncu için verdiği koruma kararı İçişleri Bakanlığı Merkez Koruma Komisyonu tarafından gerekçe gösterilmeden geri çekilmişti.

“DOĞRU BİLDİĞİMİZ YOLDAN AYRILMAYIZ”

Saldırının ardından yeniden stüdyoya dönen Kavuncu, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Kavuncu saldırıyla ilgili şunları söyledi:

* İpek hanımla yaklaşık bir saat süren bir canlı yayınımız vardı. Alçakça bir saldırı. Kaçtı tabii. Arkadaşlarımız yakalamak için çaba gösterdiler. Münferit bir hadise olarak değerlendirmekten çok bu iklimin nasıl yaratıldığına bakmak lazım.
* Naif bir insanım yapı olarak. Zaman zaman arkadaşlarımız eleştirmiştir. Korumalarım vardı. O korumaları da biz talep etmemiştik. Açıklanmayan bir sebeple de korumalarımız alındı.
* Yerel seçimlerden sonra. ‘Bunlar daha iyi günleriniz’ lafının bir Cumhurbaşkanı tarafından söylendikten sonra nelere yol açacağı düşünülmeli. İster istemez üzülüyorsunuz ama bu tür saldırılar doğru bildiğimiz yoldan bizi ayıramaz” dedi.

Buğra Kavuncu’ya kim neden saldırdı merak konusu.

Mansur Yavaş’tan saldırıyı kınayan açıklamalar geldi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri