Ana SayfaTürkiyeFlaş son dakika! Sezgin Baran Korkmaz tutuklandı

Flaş son dakika! Sezgin Baran Korkmaz tutuklandı

Yurt dışında kaçak hayat yaşayan Sezgin Baran Korkmaz'ın tutuklandığı öğrenildi. Sezgin Baran Korkmaz'ın Avusturya'da ABD'nin talebiyle tutuklandığı belirtildi.

Yurt dışında kaçak hayat yaşayan Sezgin Baran Korkmaz’ın tutuklandığı öğrenildi. Sezgin Baran Korkmaz’ın Avusturya’da ABD’nin talebiyle tutuklandığı belirtildi.

Sedat Peker’in iddiaları ile gündeme gelen isimlerden Sezgin Baran Korkmaz’ın Avusturya’da tutuklandığı öne sürüldü.

Serkut Bozkurt’un haberine göre, kara para aklama suçlamasıyla ABD tarafından aranan Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya’da ABD’nin talebi üzerine tutuklandı.

Sezgin Baran Korkmaz olayı nedir?

Sedat Peker, Habertürk TV program sunucusu Veyis Ateş’in yurtdışına giden SBK Holding Yönetim Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’a ait otelde ücretsiz kaldığını ve kara para aklamakla suçlanan Korkmaz için arabuluculuk yaptığını ileri sürmüştü.

Gazeteci Fatih Altaylı, Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili olarak kendisini aradığını belirterek, “Tehdit, şantaj iddiaları, 10 milyon avroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar, kriminal nitelikte suçlamalar” olarak nitelediği iddiaları gündeme getirdi.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman ise Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisini arayarak Veyis Ateş ile aralarında geçen telefon konuşmasını dinlettiğini söyledi. Yılman, konuşmalarda Veyis Ateş’in Sezgin Baran Korkmaz’ın Türkiye’ye dönebilmesi için Ankara’da görüşmeler yaptığını ifade etti. Bunun üzerine Korkmaz’ın “Abi diyelim yolladım 10 milyon euro… Peki ya sonra bu insanlara ulaşamazsak… Ne olacak o zaman?” diye sorduğunu belirten Yılman, Veyis Ateş’in Korkmaz’a verdiği yanıtı da aktardı: “Hiç merak etme… Ben her iki tarafın da hakemi ve kefiliyim. Para, iş bitene kadar bende duracak.”

Sedat Peker, Sezgin Baran Korkmaz’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun uyarısıyla yurt dışına gittiğini ileri sürmüştü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri