Ana SayfaTürkiyeFlaş son dakika! Tosuncuk'un ardından... Ekrem Dumanlı da mı teslim oluyor?

Flaş son dakika! Tosuncuk’un ardından… Ekrem Dumanlı da mı teslim oluyor?

Nedim Şener'den ilginç iddialar geldi. Mete Yarar ile birlikte hazırladıkları YouTube programında Ekrem Dumanlı ve arkadaşlarının Türkiye teslim olacakları iddiasını tartıştılar.

Davutoğlu’na iftira atmaktan fırsat bulduğu zamanlarda gazetecilik yapmaya çalışan Nedim Şener’den ilginç iddialar geldi. Mete Yarar ile birlikte hazırladıkları YouTube programında Ekrem Dumanlı ve arkadaşlarının Türkiye teslim olacakları iddiasını tartıştılar.

Programda FETÖ elemanları Ekrem Dumanlı, Mustafa Özcan ve Mustafa Yeşil gibi isimlerin Türkiye’ye teslim olacağı iddiasını masaya yatırdı.

Nedim Şener iddialar için ne dedi?

Nedim Şener, “FETÖ’nün Navalny taktiği, Rusya’daki bir muhalif. Öldürülmek istendi, uçakta zehirlenme hadisesi yaşanmıştı. Almanya’da tedavisi gerçekleştirildi. Ardından Rusya’ya geri döndü ve tutuklandı. Onun bazı siyasi taraftarları var. Onlar gösteriler yaptı. Batı dünyası onun tutuklanmasıyla birlikte ayağa kalktı. Rusya’da insan hakları ve demokrasi sorunları küresel çapta tartışılır hale geldi. AB ve ABD kınadı. Bir anlamda ülke içindeki bir siyasi hareketlenemeye neden oldu. Mahmut Övür’ün de yaklaşımı şu, sanıyorum ki ‘Türk demokrasi projesi’ diye ABD’de kurulan bir dernekten esinlendi. Trump döneminin ulusal güvenlik danışmanı John Bolton bunların danışma kurulunda bulunuyor. Kurucuları arasında FETÖ’den firari eski emniyet amiri Bülent Özeren var. CHP milletvekilliği yapmış, FETÖ’den firari Aykan Erdemir var. Geri kalanlar da ABD’liler. Bu ABD’lilerin bir özelliği var, daha önce İran’a karşı bu şekilde kurulan vakfın da yöneticileri olmuş ve oraya yapılan operasyonun parçası olmuşlar. Bu Bolton ABD düzeninin tipik temsilcisi. Haydut kültürden gelen ve bunu devlet altında organize eden bir yapıları var” diye konuştu.

Sabah yazarı Mahmut Övür’ün yazısına atıfta bulunan Nedim Şener, “Övür yazısında, ‘Türkiye’de demokrasi ve insan hakları tartışması açmak bu ülkede halkı da sokağa çıkaracak bir ayaklanmaya sebep olmak için FETÖ’cülerden 50 kişilik bir grup Türkiye’ye gelecek ve tutuklanacak. ABD ve AB ayağa kalkacak’ diyorlar. Zikredilen isimler de var. Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil ve Ekrem Dumanlı gibi. Kurgusal olarak düşünürseniz fantastik bir yazı gibi duruyor.” ifadelerini kullandı.

Ekrem Dumanıl teslim mi oluyor?

Şener devamında şunları kaydetti:

“Eğer bu kişilerde azıcık bir cesaret olsaydı zaten kaçmazdı. Bu kişiler, 15 Temmuz öncesi örgütün yurt dışına kaçırdığı isimler. Gülen ile doğrudan görüşen kişiler. Bunların buraya gelmesi gibi bir durum kendilerinden de kaynaklanamaz.  Bunlar Ergenekon-Balyoz operasyonları sırasında gözaltına alınacağı bilen ve teslim olan askerler gibi değil. Bizler tutuklanacağımı bilerek günlük hayatımızı sürdürdük. İfade vermeye bavuluyla giden insanlar gördünüz mü hiç? Ergenekon-Balyoz davalarında böyle olaylar yaşandı. FETÖ’cüler kumpas kurdukları namuslu askerlerin yanına bile gelemez. Onlar yurt dışından verebilecekleri her türlü zararı verirler. FETÖ’cülerin örgüt elemanları dahil olmak üzere FETÖ’nün merkez karargahına nefret ve kin kusuyor. Türkiye’de yaşayanları %98’i FETÖ’den nefret ediyor. Rusya’da Navalny’nin belli bir siyasi karşılığı var. FETÖ’cülerin demokrasi ya da insan haklarıyla nasıl bir siyasi karşılığı olabilir?”

Olasılık dışı

“Yeşil, Özcan, Dumanlı Gülen öldükten sonra yerine gelecekler üzerinde etkili olacak isimler. Örgütün beyin takımını teslim etmesi anlamına gelir. Bu da olasılık dışı bir durum. Bunların Türkiye’ye gelme ihtimali yok. Yaptıkları şu, doğrudan ABD bunları kolluyor. STK adı altında yeni bir kampanya başlayacaktır yakında. Onun altyapısı bu. 17-25 Aralık sürecinde, bazı medyanın gündeminde özellikle Sedat Peker’in açıklamaları ile beraber Sezgin Baran gündeme geldi. Olay bir anlamda 17-25 Aralık süreci yaratılmaya ve öyle bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri