Ana SayfaTeknolojiFotoğraf çeken bir robot Eva

Fotoğraf çeken bir robot Eva

En mutlu gününüz için bir robot kiralar mısınız? O halde fotoğraf çeken bir robot olan Eva ile tanışmanın zamanı geldi.

Robotlar geçmişten günümüze yenilenip gelişiyor. Bir çok yeniliği de beraberinde getiriyorlar. Onlardan bir taneside düğün resimlerinizi çeken Eva’nın robotu.

Fotoğraf çeken insansı bir robot: Eva

İngiltere merkezli Service Robots şirketi kiralama ve satın alma sağlanan droidlerin sahibi. Bunlardan biri de Eva adında bir robot. İnsansı robot Eva insanlardan fotoğraflarını çekmek için izin istiyor. Sonra yüz tanıma teknolojisini kullanarak fotoğraflarını çekiyor.

İlk fotoğraf çekimleri başarısız olmuştu

Eva’nın fotoğraf çekme özelliği 2019 yılından önce denenmeye başladı. 7 nisan günü robot Eva, Gary ve Megan’ın düğününe fotoğraf çekmek için davet edildi. Ancak robotun gücü gelin ve damadın fotoğraflarını çekebilecek kapasiteye sahip değildi.

Eva güzel bir muamele gördü

Damat Gary, Gelin Dergisi’ne şöyle özetledi. “Eva bu mutlu günümüze muhteşem bir katkıda bulundu. Misafirlerimiz hala bu konuyu konuşuyor. Eva güzel bir muamele gördü ve insanları gerçekten etkiledi. Normal fotoğraf çeken insanların aksine Eva bize hoş bir değişiklik getirdi.”

Misafirlerin hesaplarına fotoğrafları gönderiyor

Eva, insansı vücüdunun önünde etkileşimli bir renkli ekrana sahip. Eva fotoğraf çekmeden önce misafirler çeşitli fotoğrafçılık seçeneklerini seçebilirler. Eva kiralandığında, Servis Robotları mekanda bir baskı atölyesi kuruyor. Böylece görüntüler anında basılıyor. Düğüne gelememiş misafirlere istenildiği takdirde sosyal medyadan fotoğraflar yüklenebiliyor.

Geleneksel fotoğrafçılık artık eskidi

Servis Robotları sözcüsü Bride Magazine “İnsanlar geleneksel fotoğrafçılık kabinleriyle daha az ilgileniyorlar. Düğün günlerinde gerçekten fark yaratacak ve unutulmaz olacak bir şey arıyorlar. Bu düğünde konukların hiçbiri bu günü unutamayacaklar. Fotoğraf robotu Eva sayesinde gelin ve damat muhteşem bir gün geçirecek” dedi.

İnsanlara yaklaşmasına daha çok var

Her halükarda Eva’nın profesyonel fotoğrafçıları şu an geçeceği öngörmüyor. Henüz. Çünkü insanlar çok özel günlerinde rahatlıka hareket edebilecekleri fotoğraf kabinlerini ve selfie çekimlerini henüz bırakamayacaklardır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz