Ana SayfaTürkiyeFox Haber’e Davutoğlu'nun YKS açıklaması damga vurdu

Fox Haber’e Davutoğlu’nun YKS açıklaması damga vurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın YKS için açıkladığı yeni sınav tarihi büyük tartışma yaratırken Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun tweet’i Fox Haber’e adeta damga vurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “YKS 27-28 Haziran’da yapılacak” dedi ardından tartışmalar başladı ve o tartışmalarda liderler, bildiğiniz hepsi ardarda sosyal medyadan ileti göndermeye başladı.

Meral Hanım “Yandaşının bir dediğini iki etmeyen iktidar gencine gelince 2 milyon tweet’i görmedi, duymadı. Yazıklar olsun” dedi.

Kılıçdaroğlu ise “Temmuz ayında ertelenen YKS’nin öne alınarak Haziran’da yapılacak olması gençlerimizin geleceklerini ve umutlarını çalmaktır” dedi.

Fatih Portakal: Davutoğlu’nun tweet’i çok zekiceydi

Ahmet Davutoğlu’nun tweet’ini değerlendiren Fox Haber sunucusu Fatih Portakal, “Ahmet Davutoğlu’nun tweet’i çok zekiceydi” dedi. 

Ahmet Davutoğlu ne demişti?

Davutoğlu “Öğlen YKS’ye 82 gün varken akşam 54 gün kaldı. Zaman ne çabuk geçiyor” ifadeleriyle sınav tarihinin değiştirilmesini eleştirmişti. 

Ancak liderlerin eleştirileri bununla da sınırlı değildi. Temel Karamollaoğlu “Gençlerimiz geleceğimizdir kimse gençlerimizin geleceğiyle oynamasın” yorumunda bulundu.

Parti liderlerinin eleştirilerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan saatler 03:53’ü gösteriyordu, sabaha karşı yani. Sahur vakti cumhurbaşkanından bir tweet geldi ve o tweet sevgili gençler diyerek başlıyordu. “Yükseköğretim kurumları sınavı 27-28 Haziran’da” diyordu. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise attığı tweet’te “Temmuz ayına ertelenen YKS’nin öne alınarak Haziran’da yapılacak olması, gençlerimizin geleceklerini ve umutlarını çalmak, emeklerini boşa çıkarmak, onlara kulak tıkamaktır! Gençlerimizin hayallerini çalmayın! dedi.

Kılıçddaroğlu ayrıca kameralar karşısında da “Her şey altüst oldu. Bu tamamen bir siyasal karar. Bir eğitimcinin alacağı karar değil” şeklinde konuştu. 

Koronadan önce üniversite sınav tarihi 20-21 Haziran’dı. Salgın patladı yeni tarih Temmuz’un 25-26’sı olarak açıklandı. Öğrenciler önlerinde 82 gün olduğu hesabını yaparken sınava kalan zaman 54 güne düştü. Cumhurbaşkanı YKS’nin 27-28 Haziran’a çekildiğini duyurdu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitimde attığımız adımları Sağlık Bakanlığımızın ve bilim kurulunun tavsiyeleri sonunda doğrultusunda belirledik” dedi.

Ama tartışma sağlıkla ilgili değil sınav tarihinin sürekli değişmesi üzerineydi. Öğrencilerin motivasyon ve psikolojisinin etkilenmesiyle ilgili. Çünkü öğrenciler, veliler, öğretmenler kendilerini 25-26 Temmuz’a göre ayarlamıştı. Hazırlıklar da o tarihe göre yapıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri