Ana SayfaTürkiyeFuat Bol: Böyle dost ve müttefiklik düşman başına

Fuat Bol: Böyle dost ve müttefiklik düşman başına

Millyet yazarı Fuat Bol, NATO ülkesi olan Türkiye’nin, NATO’dan en gerekli zamanlarda fayda göremediğini, NATO üyesi olarak bilinen müttefik ülkelerin Türkiye’nin yanında değil, Türkiye ile savaşan terör örgütlerinin safında yer aldıklarını belirtti. Fuat Bol Rusya’dan alınacak füzelerin tehdite neden olduğunu anlatan bir yazı kaleme aldı.

Milliyet gazetesi yazarı Fuat Bol, “S-400” başlıklı yazısında NATO’nun Türkiye’nin yanında durmadığına, NATO ülkesi olarak bilinen ülkelerinde terörle birlikte iş yürüttüklerine dikkat çekti. Bol’a göre, terör örgütü mensupları (FETÖ-PKK) NATO ülkelerinde cirit atıyor; elebaşları, yine bu ülkelerde el üstünde tutulup, korunaklı malikânelerde yaşatılıyor. Türkiye’nin kendi hava sahasını kurmak için Amerika’dan füze istediğini, cevabın ise 17 ay sonra geldiğini ve net bir cevap olmadığını ifade eden Bol, “Türkiye, Rusya’dan S-400 Füze Sistemini almaya kalkışınca Amerika’dan tehdit var!” dedi. 

Fuat Bol’un yazısının bir kısmı şöyle: 

Evet; Türkiye bir NATO ülkesi ama şimdiye dek, NATO’nun her türlü külfetine katlandı. Bunun yanında NATO’nun nimetlerinden istifade etmek şöyle dursun, en gerekli zamanlarda bile ya yüz üstü bırakıldı, ya da düşmanca (yanlış okumadınız) tavır gördü.NATO üyesi olan Türkiye onlarca senedir terörle boğuşuyor; NATO ülkesi olarak müttefik bildiğimiz ülkeler, bizimle savaşan terör örgütlerinin safında yer aldılar ve halen de almaya devam ediyorlar.

Terör örgütü mensupları (FETÖ-PKK) NATO ülkelerinde cirit atıyor; elebaşları, yine bu ülkelerde el üstünde tutulup, korunaklı malikânelerde yaşatılıyor.

Türkiye, kendi hava sahasını savunmak için, ABD’den Patriot Füze Sistemini satın almak istedi. Tam 17 ay sonra cevap verdiler ve verdikleri cevapta da netlik yok.

Ortaklaşa yapım yok, yazılımı vermek yok; peki ne var?

Türkiye, Rusya’dan S-400 Füze Sistemini almaya kalkışınca; tehdit var!

Hatta bir kısım ABD yetkilileri daha da ileri giderek, Türkiye’nin NATO’dan çıkarılmasını talep etti. Neymiş efendim; Türkiye NATO karşıtı bir ülkeden silah alıyormuş!

Aynı silahın S-300 modelini, aynı NATO üyesi Yunanistan yıllar önce aldı; neden ses çıkarmadınız?

Yahu! Bırakın ötesini berisini! Türkiye’nin savaş halinde olduğu terör örgütlerine (YPG-PYD) hava savunma sistemi veren ABD’nin Türkiye’ye hangi gözle baktığı belli değil mi?

Benim düşmanıma parasız verdiğini bana paramla vermiyor!

Böyle dost ve müttefiklik düşman başına!

Haber: Öznur Demir

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz