Ana SayfaMagazinFunda Arar kimdir? Funda Arar kaç yaşında, aslen nereli, eşi Febyo Taşel...

Funda Arar kimdir? Funda Arar kaç yaşında, aslen nereli, eşi Febyo Taşel kimdir?

Funda Arar kimdir? Funda Arar kaç yaşında, aslen nereli, eşi Febyo Taşel kimdir? Kuzeyin oğlu Volkan Konak programına konuk olan Funda Arar izleyenler tarafından oldukça merak edildi. İşte Funda Arar ile ilgili tüm detaylar…

Funda Arar kimdir

Funda Arar, 1975 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk öğrenimini Ankara’da, orta ve lise öğrenimini babasının görevi nedeniyle Muğla ve Adapazarı’nda tamamladı.

Müziğe olan ilgisi ve yeteneği küçük yaşlarda fark edilen Arar, ilkokul 3. sınıftan itibaren mandolin ve solfej dersleri almaya başladı. 1992 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavını ilk 5’in içine girerek kazandı. Okulu bitirdikten sonra iki yıl boyunca müzik öğretmenliği ve sahne çalışması yaptı. Yaklaşık bir buçuk yıl albüm çalışmalarını sürdüren başarılı sanatçı, titiz bir repertuar seçiminden sonra stüdyoya girerek “Sevgilerde” adını verdiği albümünü 2000 yılı mart ayında tamamladı.

Funda Arar’ı müzikseverler, Necip Fazıl Kısakürek’in şiiri “Kaldırımlar”la tanıdı. Albümde Kaldırımlar’ın Yanı sıra Behçet Necatigil’in “Sevgilerde”, Gülsüm Cengiz’in “Yağmur”, Şeyda Kılınç’ın “Ay Doğmadan Gel” şiirleri de yer almaktaydı. Başarılı sanatçı özellikle Kaldırımlar’daki güçlü sesi ve usta yorumuyla dikkatleri çekti.

2001 yılının şubat ayında ise Kıraç ile yaptığı düet albüm ile müzikseverlerin karşısına çıktı. İlk klibi çekilen şarkı “Sevgiliye” oldu bu albümde. “Sevgiliye” albümünün bir başka özelliği ise Funda Arar’ın bestecilik yönünü ortaya koyan ilk çalışma olmasıydı. Sözleri ve Müziği Funda Arar’a ait “Seni Düşünürüm” ün klibinin yayına girmesiyle birlikte çok daha geniş kitleler onu tanıdı.

Funda Arar’ın eşi Febyo Taşel kimdir?

Febyo Taşel, 1973 yılının aralık ayında, İstanbul’da dünyaya geldi. Öğrencilik yıllarında gitar ve müzik dersleri aldı. İstanbul Üniversitesi Metalurji Mühendisliği bölümünden mezun olduğunda takvimler 1996 yılını gösteriyordu.

Hemen hemen hayatının her döneminde müzikle yakından ilgili olan Febyo Taşel, kendince besteler yapıyor ve bu bestelerle birçok yarışmaya katılım gösteriyordu. “Bana Bir Zevce Lazım” ve “Çapkın Yaz” adlı besteleri bir trafik kazasına kurban giden Kerim Tekin tarafından seslendirilmiştir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri