Ana SayfaMagazinGavin MacLeod öldü! Aşk Gemisi'nin kaptanı Gavin MacLeod neden öldü?

Gavin MacLeod öldü! Aşk Gemisi’nin kaptanı Gavin MacLeod neden öldü?

Gavin MacLeod öldü! Aşk Gemisi'nin kaptanı Gavin MacLeod neden öldü? Aşk Gemisi dizisinde kaptanı canlandıran Gavin MacLeod 90 yaşında yaşamını yitirdi. Peki, Gavin MacLeod neden öldü? Tüm detaylar haberimizde…

Gavin MacLeod öldü! Aşk Gemisi’nin kaptanı Gavin MacLeod neden öldü? Aşk Gemisi dizisinde kaptanı canlandıran Gavin MacLeod 90 yaşında yaşamını yitirdi. Peki, Gavin MacLeod neden öldü? Tüm detaylar haberimizde…

Gavin MacLeod öldü

1977’den 1986’ya kadar devam eden Aşk Gemisi dizisinde kaptanı canlandıran Gavin MacLeod yaşama gözlerini yumdu. Sevenlerine büyük acı yaşatan oyuncunun üvey kızı sağlığıyla ilgili bir sorun yaşamadığını belirtti. 90 yaşındaki ünlü oyuncunun yaşından dolayı öldüğü düşünülüyor.

Üvey kızı Stephanie Steele Zalin, MacLeod’un cumartesi günü erken saatlerde California’daki evinde hayatını kaybettiğini söyledi.

Aşk Gemisi dizisinin konusu

Aşk gemisi ya da orijinal adıyla the love boat Televizyonun siyah beyaz olduğu dönemde TRT’ de merakla beklenen ve en sevilen dizilerden birisiydi. Geminin adı Pasifik prensesi olmasına rağmen yolculukta yaşananlardan dolayı aşk gemisi denirdi.

Siyahi barmen Isacc sempatik ve komikti, kaptan Stubing, Gözlüklü doktorumuz Doc vardı. Akşam kuşağında yayınlanan dizi oldukça beğenilen bir diziydi. Gemi yani Pasific Princess 1971 yılında denize indirilmiş.

70’li yılların sonundan 80’li yılların ortalarına kadar diziye ev sahipliği yaptıktan sonra 2012 yılında hurdaya ayırılmıştır, Ağustos 2013 yılında Türkiye’ ye getirilerek geri dönüşüm için parçalanmıştır.

Dizi ABC televizyonu için 1977 yılında başlayıp 1986 yılına kadar 249 bölüm 9 sezon çekilmiştir. TRT ise aşk gemisinin yayınını 1984 yılı ortalarında sonlandırmıştır. Aşk gemisinin bir bölümüne o zaman ünlü olmayan yeni yetme Tom Hanks’de misafir olmuştur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri