Ana SayfaTürkiyeGaz keşfi mi Berat Albayrak promosyonu mu? Davutoğlu söylenemeyeni söyledi

Gaz keşfi mi Berat Albayrak promosyonu mu? Davutoğlu söylenemeyeni söyledi

Ahmet Davutoğlu Berat Albayrak'ı eleştirdi. Gaz keşfi mi Berat Albayrak promosyonu mu? Davutoğlu'ndan Berta Albayrak'a ince eleştiriler

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, il başkanları toplantısının açılışında basın açıklaması yaptı. Davutoğlu’nun gündeminde Gelecek Partisi’nin teşkilatlanma çalışmalarının yanı sıra doğalgaz keşfi de vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı eleştiren Davutoğlu gaz keşfinin Türk ekonomisini batıran Berat Albayrak için bir promosyona dönüştürülmesine tepki gösterdi.

Davutoğlu’ndan Berat Albayrak eleştirisi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz’de 320 milyar metreküplük doğal rezervinin bulunduğunu açıkladığı basın toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a geniş yer verilmesinin eleştirerek, “Böyle bir doğal gaz keşfi hepimizi sevindirmişse bu keşfin Türkiye’nin ekonomisini batıran bir bakanın şahsi promosyonu haline getirilmesi devlet ahlakına aykırıdır” dedi.

Öte yandan Davutoğlu daha önce yaptığı açıklamada 320 milyar metreküplük doğlalgaz rezervinin keşfi için “Tarihin en büyük doğalgaz keşfinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Emek veren, çaba gösteren herkesi tebrik ediyoruz” demişti. Ancak keşfin Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın promosyonu için kullanılmasına karşı çıktı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri